Mycie silnika

Oferujemy pełne czyszczenie komory silnika. Mycie silnika od góry oraz od dołu – łącznie z odkręceniem i umyciem osłony silnika. Silnik myty jest parą, czyli z minimalnym użyciem wody. Para doskonale czyści nawet trudne zabrudzenia i doskonale odtłuszcza powierzchnię.

 


Mycie silnika – pełne: 170 zł

  • Mycie silnika z góry: 80 zł
  • Mycie silnika z dołu: 90 zł
  • Demontaż i czyszczenie osłony silnika: 25 zł

Czas wykonania usługi: 3 – 4 godziny.


Czyszczenie komory silnika

Komora silnika jest również częścią samochodu i podobnie jak wnętrze, bagażnik, czy podwozie powinna zostać umyta podczas przeprowadzania pełnego czyszczenia i zabezpieczenia pojazdu.

Poza walorami estetycznymi istnieją również ważne praktyczno – techniczne przesłanki by przeprowadzić mycie silnika. Silnik warto umyć przed wizytą w warsztacie, tak aby podczas rozbiórki brud na zewnętrznych elementach nie dostał się do środka układu. W przypadku występowania wycieków płynów eksploatacyjnych lub oleju można zastosować pełne mycie silnika, aby znaleźć źródło wycieku.

Wreszcie kwestia dotycząca praktycznie każdego kierowcy. Czysta komora silnika zabezpieczy nas przed zabrudzeniem rąk i ubrania podczas sprawdzania poziomu oleju lub uzupełniania płynu do spryskiwaczy.

Mycie komory silnika - auto detailing

Najbezpieczniejszy sposób na mycie silnika

Sucha para zawiera jedynie 5-6% wody. Jest uznawana za najbezpieczniejszą metodę czyszczenia urządzeń wrażliwych na wilgotność – takich jak silnik, przewody elektryczne czy tablice sterujące.

Ciśnienie pary u wylotu dyszy waha się w granicach 6 -10 atmosfer. Jest to wystarczające do usunięcia nawet trudnego brudu. Jednocześnie jest na tyle niskie, że jest bezpieczne nawet dla bardzo delikatnych układów.

Wrażliwe na wilgoć elementy silnika zostaną osłonięte. Po zakończeniu zabiegów pielęgnacyjnych silnik zostanie osuszony sprężonym powietrzem.

Należy pamiętać, iż pomimo należytej staranności i zachowania wszelkich zasad ostrożności, usługa ta może spowodować zaburzenie pracy silnika. Szczególnie w przypadku starszych aut lub układów posiadających usterki lub wycieki – mycie wykonujemy na odpowiedzialność zlecającego usługę.

Czas stygnięcia silnika przed wykonaniem usługi to minimum 1 godzina. Zaleca się pozostawienie silnika benzynowego w bezruchu przez 1-2 godzin po umyciu.

Bezpieczne mycie silnika parą

Mycie silnika od góry

Usługa polega na wyczyszczeniu wszystkich elementów komory silnika, do których dostęp mamy przez otwartą maskę auta. W szczególności wszystkich elementów, których dotykać może kierowca lub mechanicy serwisowi np. bagnet poziomu oleju, korek wlewu oleju, korki wlewu płynów eksploatacyjnych itp. 

Następnie czyszczone są wszystkie dostępne części karoserii komory silnika oraz wszystkie elementy z tworzyw sztucznych (pokrywa silnika, osłona akumulatora itp.). 

Na koniec elementy plastikowe i gumowe zostają odpowiednio zabezpieczone. Zapobiega to ich niszczeniu na skutek wysokiej temperatury i zapobiega przywieraniu brudu.

Mycie silnika 1

Mycie silnika od dołu

Samochód podniesiony zostaje na podnośniku kolumnowym. Demontujemy osłony silnika. 

Silnik myjemy ręcznie – parą i specjalnymi szczotkami. W ten sposób jesteśmy w stanie bezpiecznie i szybko pozbyć się nawet zabrudzeń po wycieku oleju, a także brudu osadzającego się w trakcie jazdy. 

Mycie silnika od dołu polecamy wykonać szczególnie po okresie zimowym, aby dodatkowo pozbyć się pozostałości soli drogowej, piasku i żwiru. Często dostają się one do komory silnika nawet pomimo – na pierwszy rzut oka – szczelnych osłon pod silnikiem.

Mycie silnika od dołu na podnośniku kolumnowym

Zabezpieczenie komory silnika

Mycie silnika kończy się konserwacją elementów wymagających zabezpieczenia. 

Celem konserwacji jest przedłużenie żywotności zabezpieczanych elementów, ochrona przed ponownym, szybkim przywieraniem brudu, a także poprawa wyglądu konserwowanych elementów.

Mycie silnika 2