Skip to content

Serwis klimatyzacji samochodowej

Zapraszamy na okresowy przegląd klimatyzacji, uzupełnianie czynnika i oleju w układzie. Przeprowadzamy diagnostykę oraz naprawy układu klimatyzacji.

Polecamy również coroczne czyszczenie i dezynfekcję klimatyzacji, układu nawiewowego oraz całego wnętrza samochodu.

Serwis klimatyzacji samochodowej

Serwis klimatyzacji:

Przegląd klimatyzacji // Serwis klimatyzacji samochodowej

Co 15'000 km lub raz do roku

Układ klimatyzacji wymaga regularnego serwisu – czyszczenia i uzupełniania czynnika chłodniczego oraz oleju. Aby mieć pewność, że klimatyzacja w samochodzie jest w pełni sprawna i działa z należytą wydajnością oraz aby uniknąć kosztownych napraw.

Eksperci zalecają przegląd klimatyzacji co 15 000 km lub minimum raz do roku. Nawet szczelny układ klimatyzacji samochodowej może rocznie tracić aż 10% czynnika chłodniczego. Duży ubytek czynnika musi się odbić negatywnie na wydajności układu.

Przegląd klimatyzacji samochodowej co 15000 km

Czyszczenie klimatyzacji:

CZYSZCZENIE
I DEZYNFEKCJA KLIMATYZACJI

Szkodliwe dla zdrowia bakterie, grzyby, pleśni, roztocza i inne mikroorganizmy rozwijają się w kanałach układu nawiewowego. 

Pyłki, kurz i zanieczyszczenia powietrza zasysanego do układu oraz wilgoć i temperatura stanowią dla nich wymarzone środowisko rozwoju.

W momencie włączenia nawiewu patogeny rozdmuchiwane są do wnętrza auta. Mogą powodować reakcje alergiczne, uczucie zmęczenia lub spadek koncentracji. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie klimatyzacji.

Serwis klimatyzacji samochodowej 1
Wymiana opon - Poradnik

Pobierz Darmowy Poradnik!

Kliknij w przycisk poniżej i odbierz poradnik:

"Co warto wiedzieć przed wymianą opon?"