Czyszczenie wnętrza samochodu PRO

Przynajmniej raz w roku polecamy pełne czyszczenie i zabezpieczenie wnętrza. Jeśli Twój samochód posiada zabrudzenia na tapicerce, dywanach lub podłodze, lub od ostatniego czyszczenia minęło już trochę czasu – pakiet PRO przywróci dawny blask i świeżość we wnętrzu Twojego pojazdu.

Pakiet PRO zawiera:

  • Sprzątanie i odkurzanie wnętrza auta.
  • Mycie i zabezpieczenie plastików wewnętrznych
  • Czyszczenie tapicerki materiałowej i skórzanej
  • Pranie ekstrakcyjne podłogi, dywaników i bagażnika
  • Impregnację tapicerki materiałowej
  • Konserwacja elementów gumowych

 


W pakiecie oszczędzasz:  26 – 44 zł

Czas wykonania usługi: 10 – 15 godzin.


527 zł  585 zł 673 zł  761 zł  878 zł

1. Sprzątanie wnętrza auta

Czyszczenie wnętrza samochodu  rozpoczynamy od zebrania wszystkich leżących w aucie przedmiotów, opróżnieniu schowków i zdeponowaniu ich zawartości w specjalnie do tego przeznaczonym koszu oraz papierowych torbach. 

Wszystkie znajdujące się w aucie przedmioty przekazujemy kierowcy po zakończeniu usługi. W ten sposób każdy samodzielnie decyduje, które rzeczy zamierza zostawić. Pozostałe elementy może zutylizować na miejscu.

Podczas czyszczenia wnętrza auta wszystkie przedmioty umieszczamy w pojemnikach i torbach papierowych

2. Odkurzanie

Odkurzanie wnętrza przeprowadzane jest przy pomocy odkurzaczy przemysłowych o dużej mocy i regulowanej sile ciągu. Wykorzystujemy specjalne końcówki oraz różne rodzaje szczotek.

Odkurzanie wstępne – zaczynamy od bagażnika oraz dywaników i podłogi. Usuwamy kurz, piasek, sierść zwierząt i każdy rodzaj zabrudzenia, który nie jest trwale związany z materiałem.

Czyszczenie rozpoczynamy od miejsca kierowcy. Z tej pozycji rozpoczynamy czyszczenie kokpitu, wraz z kanałami nawiewowymi. Po odkurzeniu deski rozdzielczej, przechodzimy do fotela, boczków drzwi, tunelu środkowego oraz podłogi. W analogiczny sposób odkurzamy całą kabinę przesuwając się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Następnym krokiem jest sprawdzenie dokładności wykonania usługi i ewentualne poprawki.

Czyszczenie wnętrza samochodu PRO 1

3. Czyszczenie kokpitu

Zaczynamy od deski rozdzielczej. Czyścimy za pomocą ściereczek z mikrofibry, miękkich szczoteczek i pędzelków pozwalających dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków. Skupiamy się na każdym detalu.

Do mycia wnętrza auta wykorzystuje się “suchą parę”. Dzięki temu możliwe jest usunięcie trudnych zabrudzeń przy minimalnym użyciu detergentów. Dodatkową zaletą jest dezynfekcja czyszczonych powierzchni.

Czyszczenie kokpitu auta

4. Czyszczenie tapicerki materiałowej

Zaczynamy od dokładnego odkurzenia i przedmuchiwania zakamarków. Na odkurzone elementy tapicerki aplikujemy preparat czyszczący. Czyścimy tapicerkę przy pomocy pary suchej, ściereczek z mikrofibry oraz szczotek o różnej twardości włosia. Brud odsysamy przy pomocy odkurzacza. Dzięki zastosowaniu minimalnej ilości wody suszenie tapicerki jest krótsze, a materiał znacznie mniej podatny na odkształcenia.

W przypadku trudno zabrudzonych miejsc stosujemy odplamianie. Następnie powtarzamy proces czyszczenia.

Czyszczenie tapicerki materiłowej

5. Czyszczenie i konserwacja tapicerki skórzanej

Odpowiednia pielęgnacja wymaga użycia preparatów dobranych do rodzaju skóry oraz stopnia jej zabrudzenia. Dokładnie czyścimy wszystkie szwy i załamania na fotelach i kanapach. Aplikujemy preparat i czyścimy powierzchnię szczoteczkami o bardzo miękkim włosiu. Przecieramy skórę ściereczką z mikrofibry. 

Po dokładnym osuszeniu aplikujemy dressing ochronny i odżywczy aby zakonserwować powierzchnię. Dzięki temu tapicerka skórzana na długo pozostanie czysta, odżywiona i elastyczna.

Czyszczenie wnętrza samochodu PRO 2

6. Pranie ekstrakcyjne

Elementami najbardziej podatnymi na głębokie wnikanie brudu, piasku i kurzu są welurowe dywaniki, podłoga kabiny oraz wnętrze bagażnika. Ze względu na długość włosia, brud zostaje w nich uwięziony. Rozwiązaniem jest pranie ekstrakcyjne. 

Podawany pod ciśnieniem środek piorący zmiękcza i odkleja zabrudzenia głęboko wbite w tapicerkę. Brud jest od razu wciągany przez specjalną ssawkę odkurzacza. W ten sposób możemy dokładnie oczyścić materiał, bez przemaczania go.

Pranie ekstrakcyjne tapicerki

7. Impregnacja tapicerki

Dokładnie wyczyszczoną tapicerkę warto zabezpieczyć poprzez impregnację tkanin. Tapicerka musi być całkowicie sucha. Nakładamy impregnat na tkaniny foteli, kanap oraz boczków drzwi. Ochroni to tapicerkę przed plamami i ciężkimi zabrudzeniami.

Preparat aplikujemy również na podłogę i wnętrze bagażnika. Dzięki temu woda i brud nie będą wnikać we włosie.

Utrzymanie w czystości tak zabezpieczonej tapicerki jest znacznie prostsze.

Impregnacja tapicerki samochodowej

8. ZABEZPIECZENIE PLASTIKÓW I ELEMENTÓW WINYLOWYCH

Czyszczenie wnętrza samochodu kończą zabiegi zabezpieczające czyste powierzchnie. Profesjonalne dressingi zabezpieczające nie nabłyszczają przesadnie elementów wnętrza. Ożywiają jednak powierzchnię nadając jej subtelne półmatowe wykończenie. Dressing zabezpieczający nakładamy zawsze na idealnie czystą i suchą powierzchnię. Nadmiar zabezpieczenia zbierany jest za pomocą miękkiej mikrofibry.

Podstawowym zadaniem tych preparatów jest ochrona przed utlenianiem i utratą koloru na skutek oddziaływania promieni słonecznych. Ich kolejnym atutem jest ochrona powierzchni przed mechanicznym ścieraniem i ograniczanie przywierania brudu. Dodatkowo odświeżają wygląd wnętrza auta, co bezpośrednio przekłada się na przyjemność podróżowania samochodem.

Czyszczenie wnętrza samochodu PRO 3

9. Zabezpieczenie elementów gumowych

Elementy gumowe takie jak wykładziny, dywaniki, czy uszczelki, narażone są na ścieranie, utlenianie i promieniowanie UV. Tracą wygląd i elastyczność. Aby temu zapobiec należy konserwować je odpowiednimi preparatami. 

Profesjonalne środki nie nabłyszczają przesadnie powierzchni, przywracają głębię koloru i chronią gumę przed działaniem czynników zewnętrznych.

Czyszczenie wnętrza samochodu PRO 4

10. CZYSZCZENIE SZYB

Najwyższej jakości preparaty i specjalne ściereczki z mikrofibry dają możliwość uzyskania idealnej czystości. Ma to ogromny wpływ na komfort jazdy. Szczególnie w nocy lub przy gorszej widoczności na drodze, gdy nawet nieznaczne zabrudzenia dają o sobie znać powodując nadmierne zmęczenie.

Mycie szyb jest ostatnim, dopełniającym całość, elementem kończącym czyszczenie wnętrza samochodu. Stosowane podczas mycia szyb preparaty zapobiegają powstawaniu smug. Posiadają przyjemny zapach. Nie zawierają alkoholu. Utrudniają osadzanie się pary.

Czyszczenie wnętrza samochodu PRO 5