Skip to content
Co warto wiedzieć przed wymianą opon? 1

PROMOCJA:

Przy wymianie opon: Dezynfekcja klimatyzacji i wnętrza samochodu - 30%

Dezynfekcja klimatyzacji i wnętrza auta. Jest zalecana co 15’000 km lub co najmniej raz do roku. Bakterie, grzyby, pleśń  i inne mikroorganizmy rozwijają się w kanałach układu nawiewowego. W momencie włączenia nawiewu rozdmuchiwane są do wnętrza auta. Ozon jest gazem i dzięki temu dociera dosłownie w każdy zakamarek zarówno układu klimatyzacji jak i całego wnętrza auta. Dezynfekuje tapicerkę i podsufitkę. Całe wnętrze auta. 

Co trzeba sprawdzić przed wizytą w serwisie?

Co warto wiedzieć przed wymianą opon? 2

Nasadka do śrub zabezpieczających – ten drobny element jest niezbędny do odkręcenia kół. Najczęściej przechowywana jest w bagażniku pojazdu, jednak jej brak uniemożliwia wymianę opon w zarezerwowanym terminie. Podobnie sprawa wygląda przy dwóch kompletów kół. Jeżeli zimowe koła mają inne śruby , lub dodatkowo dystanse lub pierścienie centrujące – niezbędne jest zabranie ze sobą wszystkich elementów. Ostatnią rzeczą, którą czasem można przeoczyć jest stan opon, które chcemy zamontować na aucie. Czasami klienci zapominają, że mieli zamiar zamówić na sezon nowe opony lub naprawić przebitą oponę. Nowe opony można zamówić z pomocą naszego działu handlowego np. korzystając z formularza zamówienia opon

Co warto wiedzieć przed wymianą opon? 3

Czujniki ciśnienia. W przypadku aut wyposażonych w czujniki ciśnienia – po wymianie opon i przykręceniu kół – komputer może wyświetlać błąd lub ostrzeżenie o niepoprawnym ciśnieniu. Monit ten znika najczęściej po przejechaniu kilkuset metrów, gdy system zaczyta wskazania czujników. Niektóre modele aut wymagają jednak zatwierdzenia / resetu ustawień czujników poprzez menu komputera. Operacje tą wykonuje kierowca pojazdu. Warto sprawdzić w instrukcji lub na stronie producenta jak znaleźć tą opcję w ustawieniach.
Koła zawsze pompowane są zgodnie z zaleceniem producenta auta dla danego rozmiaru opon.

Jaki zakres usług warto wybrać?

Wymiana opon - serwis opon Harp

Wymiana opon

Usługa wymiany opon zawiera w sobie:

  • mycie technologiczne koła – pozwala na usunięcie piasku i brudu w celu prawidłowego wyważenia koła. Istnieje opcja dodatkowego – ręcznego mycia kół aby osiągnąć lepszy efekt wizualny i pozbyć się zabrudzeń z wnętrza felgi.
  • sprawdzenie stanu opony – prawidłowego zużycia bieżnika, pomiar głębokości, sprawdzamy zarówno opony ściągane, jak i montowane.
  • sprawdzenie stanu felg – krzywe felgi uniemożliwiają prawidłowe wyważenie koła. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia felgi oferujemy również możliwość naprawy (prostowanie)
  • demontaż / montaż opony
  • wyważanie kół – eliminuje drgania wynikające z różnicy mas, gwarantuje idealne rozłożenie masy względem środka obrotu koła. Istnieje możliwość przeprowadzenia Testu Drogowego badającego dodatkowo sprężystość / sztywność opony, które mogą również być przyczyną drgań podczas jazdy.

Pełny opis usługi znajduje się tutaj: wymiana opon

Wyważanie kół z Testem Drogowym - Serwis opon Harp

Test drogowy

Nawet dobrze wyważone koło może powodować drgania odczuwalne na kierownicy. Dzieje się tak, ponieważ opona może mieć różną sztywność (co nie ma związku z samym wyważeniem koła). Test drogowy pozwala sprawdzić każde koło symulując jego zachowanie na drodze. Gdy wykryjemy problem, możemy przesunąć oponę na feldze. Test Drogowy daje nam pewność, że wszystkie parametry są sprawdzone. Znajdujemy i eliminujemy źródło wibracji – co gwarantuje komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Pompowanie kół azotem

Pompowanie kół azotem

Opona napompowana azotem utrzymuje ciśnienie nawet 5x dłużej niż napompowana powietrzem. Azot nie zmienia objętości w zależności od temperatury (zarówno dodatniej jak i ujemnej). Prawidłowe ciśnienie w oponie zapewnia bezpieczeństwo oraz równomierne (prawidłowe) zużycie opon. Ma też wpływ na zużycie paliwa.

Konserwacja opon

Konserwacja opon

Przeciwdziała starzeniu się opon i utlenianiu mieszanki gumowej. Dodatkowo nadaje oponie ładny wygląd. Opony szybciej starzeją się, gdy nie są używane. Guma utlenia się, twardnieje, traci elastyczność, pęka.
Preparat konserwujący doskonale zabezpiecza opony na czas magazynowania.

Depozyt opon i kół

Depozyt opon i kół

Jeśli cenisz sobie wygodę – zostaw opony lub koła w naszym depozycie. Oszczędzisz miejsce i masz gwarancję prawidłowych warunków składowania w ubezpieczonym magazynie. Możesz też zlecić przygotowanie kół – prostowanie felg, lakierowanie, wyważanie. Będą czekać na Ciebie przygotowane do kolejnego sezonu.

Co warto wiedzieć przed wymianą opon? 4

Czyszczenie felg – mycie ręczne

Przy okazji odkręcenia kół można wyczyścić felgi od środka (w trudno dostępnych miejscach), usunąć taśmę i klej po ciężarkach. Oferujemy ręczne mycie koła (preparatem Wheel Warrior ADBL). Ten rodzaj mycie pomoże pozbyć się osadu i (*w zależności od stanu powłoki lakierniczej) przywrócić felgą pierwotną czystość i blask. 

Co warto wiedzieć przed wymianą opon? 5
Co warto wiedzieć przed wymianą opon? 6

Pełne czyszczenie i zabezpieczenie felg 

Można też umówić się na pełne czyszczenie felg, dekontaminację – kilkustopniowe, chemiczne czyszczenie lakieru. Następnie na felgi nałożona może być powłoka zabezpieczająca. Na taką usługę trzeba zarezerwować osobny termin lub pozostawić koła w depozycie.

Wymiana opon - Poradnik

Pobierz Darmowy Poradnik!

Kliknij w przycisk poniżej i odbierz poradnik:

"Co warto wiedzieć przed wymianą opon?"