Wymiana opon

5 stanowisk oraz system rezerwacji terminów zapewniają szybką i sprawną wymianę opon.
Ponad 30 lat doświadczenia – serwis działa nieprzerwanie od 1988 roku. W branży jesteśmy znani jako “specjaliści od trudnych przypadków”. Przystępne ceny usług podstawowych oraz szeroki wachlarz usług dodatkowych zadowolą najbardziej wymagających klientów.

 


Cena: Cena zależna jest od wielkości kół, typu auta, rodzaju opon itp. Prosimy o kontakt w celu szybkiej wyceny usługi: 12 423 55 55

Czas wykonania usługi: 30 – 60 minut


Zaawansowany park maszynowy

Jako jedni z pierwszych w Polsce (po fabryce opon w Dębicy) wprowadziliśmy wyważarki klasy Hunter GSP – potrafiące przeprowadzić Test Drogowy – czyli symulację zachowania się koła w trakcie jazdy, wraz z pomiarem wszystkich sił na nie oddziałujących. 

Na tej podstawie można ustalić odpowiednie ułożenie opony względem felgi oraz optymalne rozmieszczenie poszczególnych kół na osiach samochodu. Pozwala to wyeliminować uciążliwe drgania odczuwalne przy jeździe z dużą prędkością, czy efekt ściągania auta w bok. 

Serwis zaopatrzony jest też w ekologiczną wytwornicę (generator) azotu, wyważarkę do kół nieprzelotowych, stanowisko naprawy opon oraz 2 stanowiska do prostowania felg.

Serwis opon - wyważarki Hunter

Kompletna oferta

Świadczymy usługi wymiany opon w samochodach osobowych, SUV i terenowych oraz dostawczych. 

Staramy się spełniać najwyższe standardy i zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Wymiana opon obejmuje:

  • odkręcenie kół
  • mycie technologiczne kół
  • demontaż i sprawdzenie opon
  • montaż opon na felgach
  • sprawdzenie stanu felgi
  • prostowanie felg
  • wyważanie kół 
  • montaż kół na samochodzie
 Ponadto w ofercie posiadamy:
Szeroka oferta serwisu opon

Polecane usługi dodatkowe:

Wyważamy koła w rozmiarach:

Wymiana opon 1

Procedura techniczna wymiany opon

Wymiana opon 2

Przyjęcie samochodu

Wymiana opon zawsze rozpoczyna się przyjęciem zlecenia od Klienta. Pracownik serwisu udziela informacji o dostępnych usługach podstawowych (wymiana kół, wyważanie) i dodatkowych (pompowanie kół azotem, wyważanie z Testem Drogowym, depozyt i konserwacja opon) oraz pokazuje cennik usług.

Klient dokonuje wyboru zakresu usług będąc poinformowanym o cenie oraz czasie realizacji usługi. Samochód wjeżdża na stanowisko w obecności serwisanta – na życzenie samochód wprowadzić może również pracownik Działu Obsługi Klienta.

Serwis opon - przyjęcie samochodu

Demontaż

Gdy samochód znajduje się na podnośniku, pracownicy przystępują do demontażu kół. Koła zostają opisane w celu identyfikacji numerem rejestracyjnym auta oraz identyfikatorem pozycji każdego z kół na samochodzie. Następnie zostają poddane dokładnemu myciu technologicznemu. Kolejnym krokiem jest demontaż opony.

Opony zdjęte z samochodu mogą na życzenie Klienta zostać poddane konserwacji (wydłuża to ich żywotność) a następnie oddane do depozytu lub zapakowane w specjalne worki i umieszczone w bagażniku auta Klienta.

Opony zużyte, uszkodzone lub nie nadające się do dalszej eksploatacji mogą na miejscu zostać przekazane do utylizacji.

Wymiana opon 3

Sprawdzenie stanu opon

Podczas wymiany opon sprawdzamy stan ogumienia montowanego oraz demontowanego z samochodu. Poza głębokością, sprawdzamy również prawidłowe i równomierne zużycie bieżnika. 

Jeżeli opony zdemontowane z samochodu posiadają uszkodzenia lub zużycie wykluczające ich dalszą eksploatację, serwisant poinformuje o tym fakcie Klienta.

Sprawdzenie stanu opon zdemontowanych i zakładanych na felgi

Sprawdzenie stanu felg

Felgi ze stopów lekkich podatne są na odkształcenia nawet podczas codziennej jazdy. Często zwykłe najechanie na krawężnik prowadzić może do uszkodzenia rantu obręczy. Aby móc należycie (zgodnie ze sztuką) wyważyć koło konieczna jest wcześniejsza regeneracja skrzywionej felgi. 

Dlatego też, podczas wymiany kół, zawsze sprawdzamy stan obręczy i jeśli jest taka potrzeba, oferujemy usługę prostowania felg.

Szybkie prostowanie felg

Wyważanie kół

Komputerowe wyważanie kół służy jak najdokładniejszemu rozłożeniu masy, a przez to wyeliminowaniu znacznych sił działających na toczące się koło.

Źle lub niedokładnie wyważone koła będą powodowały drgania odczuwalne na przykład jako wibracje na kierownicy podczas jazdy z większą prędkością. Odbija się to niekorzystnie także na stanie zawieszenia oraz na nieodpowiednim zużyciu bieżnika opony.

Wyważanie kół - wyważarka Hunter GSP

Nie zawsze jednak poprzez zwykłe wyważanie możemy całkowicie wyeliminować efekt „bicia”. Wiąże się to ze zmienną sztywnością opony oraz felgi. Jeżeli w jednym miejscu opona jest bardziej sztywna, będzie to powodować podobny efekt. 

Na szczęście z pomocą przychodzi nam wyważarka HUNTER GSP potrafiąca przeprowadzić wyważanie z Testem Drogowym. Dzięki temu można precyzyjnie ustawić oponę względem obręczy niwelując szkodliwe siły.

Test Drogowy eliminuje wibracje na kierownicy

Montaż kół na samochodzie

Prawidłowy serwis opon kończymy odpowiednim umieszczeniem kół na samochodzie. Koła zostają przykręcone kluczem dynamometrycznym.

Należy jednak pamiętać aby sprawdzić dokręcenie kół po przejechaniu 50 kilometrów.

W momencie przykręcenia kół Klient sprawdza stan wykonania usługi i samochód gotowy jest do opuszczenia stanowiska.

Montaż kół na samochodzie

14 dniowa Gwarancja Satysfakcji

Pracujemy według ściśle określonych procedur. Nad jakością wykonywanych usług czuwa system monitoringu przemysłowego. Dokładamy wszelkich starań aby każdy klient opuszczał serwis w pełni zadowolony z wykonanej usługi. 

Na usługi serwisu wymiany opon udzielamy 14 dniowej gwarancji. 

Czas ten pozwala na przetestowanie kół w ruchu drogowym lub na autostradzie. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości prosimy o szybkie zgłoszenie się do serwisu. Znajdziemy i naprawimy problem. Ponowna usługa wykonana zostanie bezpłatnie.

100% Gwarancja zadowolenia