Skip to content

opony

Sklep opony Kraków Pl. Serkowskiego 5

Gwarancja najlepszej ceny – 30% rabatu na wymianę opon. Ponad 30 lat doświadczenia w hurtowej i detalicznej sprzedaży opon. Możliwość wykonania Testu Drogowego. Bezproblemowa obsługa gwarancji – wszystko załatwiamy na miejscu. Pomagamy znaleźć optymalne rozwiązania w przystępnych cenach. Zadzwoń lub wypełnij formularz aby otrzymać ofertę na maila.

Sklep opony Kraków

Gwarancja Najlepszej ceny

Monitorujemy rynek i gwarantujemy bardzo atrakcyjne ceny zakupu opon. Korzystamy z internetowych platform handlowych B2B, systemów sprzedaży hurtowej lub zamawiamy bezpośrednio u producenta.
Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć bardzo atrakcyjne oferty zakupu opon.

Posiadamy ponad 30 lat doświadczenia w hurtowej i detalicznej sprzedaży opon. Pomożemy dobrać opony nawet do bardzo nietypowych pojazdów. Odpowiedni wybór to nie tylko parametry techniczne, gwarantujące prawidłową konfigurację opon, felg, pierścieni i śrub do zaleceń producenta pojazdu – to przede wszystkim znalezienie najlepszego produktu spełniającego wymagania w zakresie ceny, parametrów i preferencji kierowcy.

Zamów opony w najlepszej cenie

Rabat: 30%

Zamawiając opony lub felgi w naszym sklepie otrzymasz aż 30% rabatu na usługę wymiany. Atrakcyjna cena zakupu oraz rabat na usługę tworzą wyjątkowo korzystną ofertę. Opony będą na czekać w naszym magazynie. Podczas wymiany zostaną sprawdzone, a ewentualne reklamacje załatwiane są na miejscu. Nie musisz zamawiać wysyłkowo, odbierać dużych paczek, przywozić opon w bagażniku. Opony zdjęte z auta podczas wymiany można pozostawić w ubezpieczonym depozycie. Czysta wygoda i oszczędność.

Podczas pierwszego montażu nowych opon polecamy wykonać wyważanie z Testem Drogowym. Wydruk z wyważarki Hunter może być podstawą do reklamacji opony w przypadku wykrycia wad fabrycznych produktu.

Kup opony - otrzymasz 30% rabatu na wymianę

Szybka wycena

Użyj formularza aby wysłać zapytanie do działu sprzedaży. Nasi handlowcy dobiorą opony na podstawie parametrów formularza. Gotowe propozycje otrzymasz prosto na maila!
W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 12 423 55 55.

Opony

Nie codziennie kupujemy opony lub felgi aluminiowe. Dlatego też wiedza na ten temat przez wielu postrzegana jest jako zagadnienie dość tajemnicze i mało popularne. Mając to na uwadze przygotowaliśmy, w przejrzystej formie, opis podstawowych zagadnień, z którymi warto zapoznać się przed dokonaniem zakupu.

Jak wybrać najlepsze dla siebie opony?

 1. Wybór opon bezwzględnie musi być zgodny z zaleceniami producenta pojazdu.
  Jeżeli nie masz stuprocentowej pewności jaki rozmiar lub rodzaj ogumienia powinien być zamontowany w Twoim samochodzie, najszybszą i najprostszą drogą jest skontaktowanie się ze specjalistą z dobrego serwisu wulkanizacyjnego, który przedstawi Ci wszystkie możliwe konfiguracje.

 2. Na jakie parametry powinienem zwrócić uwagę?
  Podstawowymi parametrami określającymi każdą oponę są: szerokość – szerokość opony wyrażona w milimetrach
  profil – stosunek wysokości opony do jej szerokości
  średnica – średnica felgi wyrażana w calach. Możemy odczytać je na boku każdej opony. Np. 195/55/R14 – oznacza to odpowiednio szerokość/profil/średnica danej opony.

 3. Czym jest indeks prędkości oraz nośność opony?
  Indeks prędkości jest kolejnym niezwykle ważnym parametrem, który często bywa lekceważony przez klientów dokonujących wyboru ogumienia na własną rękę. Najprościej rzecz ujmując indeks prędkości informuje o prędkości maksymalnej, z jaką może przez dłuższy czas poruszać się samochód posiadający dane opony. Ponadto informuje nas także o zdolności opony do przenoszenia dostępnej mocy samochodu. Dlatego bardzo ważnym jest dopasowanie odpowiedniego indeksu w zależności od modelu auta, jego pojemności i mocy silnika. Współczynnik ten, w żadnym wypadku nie może być niższy od tego, który zaleca producent. Ma to kolosalne znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. Nawet jeżeli nie rozwijasz na co dzień tak wysokich prędkości, jakie określa symbol opony, współczynnik musi być odpowiednio wysoki.

  Najczęściej spotkamy się z następującymi oznaczeniami indeksu prędkości:
  • Q – do 160 km/h
  • T – do 190 km/h
  • H – do 210 km/h
  • V – do 240 km/h
  • W – do 270 km/h
  • Y – do 300 km/h

 4. Drugim często pomijanym współczynnikiem jest nośność opony. Jest to graniczna wartość obciążenia, jaką są w stanie przejąć opony. Współczynniki te przedstawiają się następująco:
  • 50 – 190 kg
  • 60 – 250 kg
  • 70 – 335 kg
  • 80 – 450 kg
  • 90 – 600 kg
  • 100 – 800 kg

 5. Jaka jest minimalna głębokość bieżnika opony?
  W Polsce prawnie dozwoloną minimalną głębokością bieżnika jest 1,6 mm. W przypadku opon zimowych zaleca się ich zmianę gdy głębokość bieżnika zejdzie poniżej 4 mm. Nie ma sensu zakładanie 3mm opony na sezon zimowy. Opony nie będą dobrze spełniały swojej funkcji, a po miesiącu gdy bieżnik straci kolejne milimetry staną się wręcz niebezpieczne. 3-4 mm można zaakceptować jedynie pod koniec sezonu zimowego. Pamiętać jednak należy, że możliwości opon są już mocno nadwyrężone.

 6. W jaki sposób kontrolować głębokość bieżnika opony?
  Najprostszym sposobem jest zastosowanie się do rad serwisanta, który podpowie nam, podczas sezonowej wymiany ogumienia, na jak długo starczą nam jeszcze nasze opony. Dodatkowo opony wyposażone są we wskaźnik zużycia – są to wysokie na 1,6 mm zgrubienia w szczelinach na środku bieżnika. Kiedy bieżnik naszej opony zrówna się z tym wskaźnikiem oznacza to, że bezwzględnie nadaje się ona do wymiany. Miejsce występowania wskaźnika oznaczone jest z boku opony symbolem trójkąta lub literami TWI ( Tread Wear Index).

 7. Jak wygląda prawidłowa wymiana i montaż opon?
  W przypadku gdy wymieniamy cztery „zwykłe” opony na nowe cała procedura wygląda dość prosto. Uwagę musimy zwrócić na odpowiedni dobór opon, staranne i dokładne wyważenie kół oraz odpowiednie ciśnienie w oponach. Odpowiedni montaż i wyważenie kół wpływa przede wszystkim na bezpieczeństwo, trwałość oraz komfort podróżowania. Ciężar koła z oponą nigdy nie rozkłada się równomiernie. W przypadku gdy opony są źle wyważone możemy spotkać się z bardzo charakterystycznym efektem „bicia” odczuwalnym na kierownicy najczęściej przy większych prędkościach. Ciśnienie w oponach powinno bezwzględnie zgadzać się z zaleceniami producenta samochodu. Należy co jakiś czas kontrolować ciśnienie w kołach, gdyż zmienia się ono w zależności od temperatury otoczenia. Ciśnienie 2,0 barów w temperaturze +20 stopni Celsjusza – spada do 1,74 barów w temperaturze -5 C, natomiast w temperaturze -20 C wynosi zaledwie 1,59 barów. Najlepszym sposobem zachowania idealnego ciśnienia w oponie jest pompowanie kół azotem. Problemy mogą pojawić się gdy decydujemy się na montaż opon kierunkowych lub asymetrycznych. W tym przypadku każda z nich ma ściśle określoną pozycję (prawa/ lewa strona oraz przód/tył auta). Jest ona zawsze odpowiednio oznaczona przez producenta danej opony. Pod żadnym pozorem nie można zamontować opony na innej pozycji ponieważ wpływa to niezwykle niekorzystnie na eksploatację ogumienia i bezpieczeństwo jazdy takim samochodem.A co w przypadku gdy nie wymieniam wszystkich czterech opon? Podstawową zasadą jest to, że na tej samej osi muszą być zamontowane dwie identyczne opony, czyli:
  • tej samej marki
  • tego samego typu
  • tym samym modelu bieżnika
  • taką samą głębokością bieżnika
  • z takim samym indeksem nośności oraz indeksem prędkości

Jeżeli już decydujemy się na zamontowanie różnych opon na różnych osiach musimy pamiętać o podstawowej zasadzie: Zawsze montujemy nowe lub mniej zużyte opony na tył samochodu. Takie rozmieszczenie opon daje nam znacznie lepsze panowanie nad pojazdem w trudnej sytuacji i zmniejsza ryzyko obrócenia się samochodu wokół własnej osi na mokrej nawierzchni, w przypadku nagłego hamownia lub jazdy po łuku.

Więcej informacji i porad dotyczących opon znajdziesz w dziale serwis oraz porady i newsy.

Oznaczenia opon – wszystkie informacje znajdziesz w artykule “Etykietowanie opon”.

Jeżeli zależy Ci na optymalnym doborze i montażu ogumienia skontaktuj się z nami.

Pomożemy Ci wybrać opony pod kątem:

 • indywidualnego stylu jazdy
 • zapewnienia odpowiednich osiągów
 • oczekiwanego komfortu podróżowania
 • odpowiedniej ekonomiki jazdy i zużycia paliwa

Dodatkowo zaoferujemy odpowiednie usługi serwisowe z wykorzystaniem najnowocześniejszych maszyn potrafiących przeprowadzić „test drogowy” symulujący zachowanie opony podczas prawdziwej jazdy i potrafiący wykryć nawet najmniejszą różnicę w wyważeniu koła. Całość usługi możesz uzupełnić opcjami z szerokiej palety usług dodatkowych.

Wymiana opon - Poradnik

Pobierz Darmowy Poradnik!

Kliknij w przycisk poniżej i odbierz poradnik:

"Co warto wiedzieć przed wymianą opon?"