Naprawa klimatyzacji samochodowej

Naprawa klimatyzacji samochodowej:

  • Diagnostyka klimatyzacji samochodowej
  • Kontrola szczelności układu
  • Wymiana podzespołów (parowniki, osuszacze, skraplacze, wentylatory, sprężarki)
  • Uszczelnianie układu klimatyzacji
  • Testowanie poprawności działania układu sterującego
  • Wymiana zaworów, dysz i przewodów układu klimatyzacji
  • Wymiana filtrów

Diagnostyka klimatyzacji samochodowej - znalezienie usterek

Pierwszym krokiem jest wywiad oraz diagnostyka klimatyzacji. Celem jest znalezienie wszystkich usterek w układzie.

W przypadku wykrycia usterki Technicy informują Klienta o stanie i rodzaju uszkodzenia, od razu przygotowując kosztorys naprawy. Naprawa następuje dopiero po akceptacji kosztów i czasu wykonania usługi.

kontrola i diagnostyka klimatyzacji

Kontrola szczelności

Sprawdzanie szczelności układu polega na podłączeniu klimatyzacji do urządzenia diagnostycznego, które odsysa z układu czynnik wraz z olejem, aż do osiągnięcia próżni. Próżnia umożliwia osuszenie układu klimatyzacji oraz przeprowadzenie testu szczelności całego układu.

W przypadku gdy układ klimatyzacji okaże się nieszczelny należy znaleźć miejsce wycieku. Pomocna jest technika podania kontrastu i szukanie nieszczelności przy pomocy lampy UV.

Sprawdzanie szczelności klimatyzacji - lampa UV

Serwis

Na podstawie wyników diagnostyki, po akceptacji przez zamawiającego wyceny naprawy, rezerwujemy termin przeprowadzenia prac serwisowych. Zamawiamy niezbędne części i podzespoły. Gdy wszystko jest sprawdzone i gotowe technicy przystępują do rozłożenia układu klimatyzacji i wykonania niezbędnych napraw.

Naprawy układu klimatyzacji często wymagają demontażu znacznej liczby podzespołów auta. Z tego względu mogą również zająć znaczną ilość czasu. Zawsze staramy się zoptymalizować ten proces, tak by samochód jak najkrócej przebywał w serwisie i jak najszybciej został wydany Klientowi.

Serwis naprawa klimatyzacji