Dezynfekcja klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową

Skuteczna dezynfekcja klimatyzacji samochodowej o przedłużonym działaniu.
Urządzenie rozpyla skondensowany detergent. Wytwarza ultradźwięki o częstotliwości 1.7 Hz, które rozbijają parujący płyn dezynfekujący do postaci mgiełki o średnicy kropel około 5 mikronów. W takiej postaci detergent znacznie skuteczniej dociera w każde miejsce układu klimatyzacji. Dezynfekuje i czyści również wnętrze samochodu.
Preparat użyty do dezynfekcji jest antyalergiczny, niepalny i nietoksyczny. Pokrywa wszystkie odkażane powierzchnie utrudniając rozwój kolejnych pasożytów.

Czyszczenie klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową:

 • dezynfekuje układ klimatyzacji oraz wnętrze samochodu
 • neutralizuje grzyby, pleśni, bakterie i mikroorganizmy
 • usuwa przykre i uporczywe zapachy z wnętrza auta
 • czyści szkodliwe dla zdrowia zabrudzenia z parownika, nawiewu i układu klimatyzacji

Cena:  150 zł

Czas wykonania usługi: 1 – 1,5 godziny


Czyszczenie i dezynfekcja klimatyzacji samochodowej

Szkodliwe dla zdrowia bakterie, grzyby, pleśni, roztocza i inne mikroorganizmy rozwijają się w kanałach układu nawiewowego.

Pyłki, kurz i zanieczyszczenia powietrza zasysanego do układu oraz wilgoć i temperatura stanowią dla nich wymarzone środowisko rozwoju.
W momencie włączenia nawiewu patogeny rozdmuchiwane są do wnętrza auta. Mogą powodować reakcje alergiczne, uczucie zmęczenia, podrażnienie oczu i oskrzeli lub spadek koncentracji. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie klimatyzacji samochodowej.

Dezynfekcja klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową 1

Dezynfekcja klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową

W ciągu kilku ostatnich lat przetestowaliśmy wiele rozmaitych technik dezynfekcji układu klimatyzacji. Efektem naszych prób i doświadczeń jest decyzja o wprowadzeniu do oferty czyszczenia klimatyzacji poprzez ozonowanie oraz czyszczenie metodą ultradźwiękową, przy zastosowaniu urządzeń i preparatów firmy Wynn’s.

Jest to, naszym zdaniem, obecnie najskuteczniejsza, wśród metod wykorzystujących preparaty chemiczne, metoda czyszczenia układu klimatyzacji. Czyszczenie klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową radzi sobie nawet z bardzo silnymi i trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami, wynikającymi np. z długiego okresu przerwy w użytkowaniu klimatyzacji, albo z rozkładających się resztek jedzenia jak np. mleko albo piwo.

Naszą pozytywną opinię na temat produktów Wynn’s podzielają serwisy wykonujące czyszczenie klimatyzacji w innych krajach, takich jak Belgia, Holandia, Szwecja, Wielka Brytania, czy Francja – gdzie Wynn’s jest liderem sprzedaży. 

Produkt Wynn’s Airco-Clean (środek do czyszczenia klimatyzacji) jest rekomendowany i zalecany przez producentów samochodów: Volvo, Renault, Peugeot, Toyota, BMW, Volkswagen AG, Land Rover, Jaguar, Porsche.

Wynns preparat do czyszczenia klimatyzacji samochodowej

Zanieczyszczenia w układzie klimatyzacji i kabinie auta:

 • wilgoć plus zanieczyszczenia mechaniczne i organiczne obecne w powietrzu powodujące rozwój mikroorganizmów, pleśni i grzybów – nieprzyjemny zapach zgnilizny, reakcje alergiczne, uczucie zmęczenia lub spadek koncentracji
 • dym tytoniowy – uporczywy, trudny do usunięcia nieprzyjemny zapach. 
 • rozlane napoje, jedzenie – nieprzyjemny zapach, rozwój bakterii,
 • pot ludzki – roztocza, nieprzyjemny zapach,
 • materiały, których zrobione są fotele i obicia są korzystnym środowiskiem dla rozwoju roztoczy i pleśni,
 • sierść zwierząt domowych – zapach, rozwój roztoczy
 • rozlane płyny lub smary typu benzyna, olej samochodowy – ostry nieprzyjemny zapach
 • pachnidła i poprawiacze zapachów – mocny zapach
Dezynfekcja klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową 2

Na czym polega dezynfekcja klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową?

Do dezynfekcji używane jest specjalne urządzenie rozpylające skondensowany detergent. Preparat użyty do dezynfekcji jest antyalergiczny, niepalny, nietoksyczny.

Urządzenie wytwarza ultradźwięki o częstotliwości 1.7 Hz, które rozbijają parujący płyn dezynfekujący do postaci mgiełki o średnicy kropel około 5 mikronów. W takiej postaci detergent znacznie skuteczniej dociera w każde miejsce układu klimatyzacji, dezynfekując i czyszcząc również wnętrze samochodu. 

Mleczko dezynfekujące pokrywa wszystkie odkażane powierzchnie utrudniając rozwój kolejnych pasożytów.

Jak działa ultradźwiękowe czyszczenie klimatyzacji

Jakie efekty przynosi czyszczenie klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową?

Po zakończeniu 40 minutowego procesu czyszczenia mamy pewność, że układ klimatyzacji a także wnętrze samochodu są czyste i wolne od jakichkolwiek zapachów.

Czyszczenie klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową:

 • usuwa złogi brudnego tłuszczu, kurz, pleśń i inne zabrudzenia z parownika i układu klimatyzacji,
 • usuwa przykre i uporczywe zapachy z wnętrza auta,
 • odkaża układ klimatyzacji i wnętrze samochodu zapobiegając alergiom,
 • niszczy i usuwa mikroorganizmy, roztocza, grzyby i bakterie,
 • neutralizuje pyłki oraz dym papierosowy i nikotynę.
Dezynfekcja klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową 3

Skuteczna dezynfekcja o przedłużonym działaniu.
Preparat pokrywa wszystkie odkażane powierzchnie utrudniając rozwój kolejnych pasożytów.

Efekt dezynfekcji utrzymuje się długo po zakończeniu procesu dezynfekcji. Stosowanie dezynfekcji ultradźwiękami raz w roku wystarczy aby oczyścić i ochronić wnętrze auta przed rozwojem drobnoustrojów.

 

Skuteczność produktu w stosunku do bakterii i grzybów zostały przebadane zgodnie z normą: NEN-EN1040; NEN-EN 1275; NEN-EN 1276; NEN-EN 1650; NEN-EN 13697 (clean zanieczyszczenie powierzchni) na następujące drobnoustroje: Pseudomonas aeruginosa (1), Escherichia coli (2); Staphlylococcus aureus (3), Enterococcus hirae (4), Candida albicans (5), Aspergillus niger (6). Stosowane środki powierzchniowo czynne są biodegradowalne zgodnie z metodą OECD 301 AF.


Źródło: http://www.wynns.com

Przedłużone działanie preparatu Wynns

Czym różni się dezynfekcja klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową od czyszczenia klimatyzacji preparatami w aerozolu?

Dezynfekcja klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową wykorzystuje nabój skondensowanego płynu dezynfekującego, którego ilość odpowiada przeciętnie 10 opakowaniom preparatu w aerozolu.

Preparat jest rozbijany do postaci mgiełki, dzięki czemu wielokrotnie zwiększa się efektywność działania preparatu.

Płyn krąży przynajmniej 15 min w układzie klimatyzacji i we wnętrzu samochodu, przez co dociera do wszystkich zakamarków.

Można się o tym przekonać obserwując proces czyszczenia. Patrząc przez szybę do wnętrza auta widzimy, jak mleczna mgła detergentu krąży w kabinie pojazdu.

Skuteczność preparatu Wynns

Czy czyszczenie klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową jest lepsze niż dezynfekcja klimatyzacji metodą ozonową?

Założywszy, że obie usługi wykonywane są przez wykwalifikowanego Technika i przy użyciu właściwych narzędzi można powiedzieć, że skuteczność obu metod jest porównywalna.

Czyszczenie klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową daje dodatkowy profit w postaci przedłużonego działania preparatu. Środek dezynfekujący, zanim ulegnie całkowitej biodegradacji, pozostaje we wnętrzu samochodu i spowalnia rozwój pasożytów nawet przez kilka miesięcy.

Czyszczenie klimatyzacji samochodowej metodą ozonową jest z kolei bardziej ekologiczne i zalecane dla alergików reagujących na działanie substancji chemicznych.

Naszym zdaniem dezynfekcja klimatyzacji metodą ozonową jest lepsze, gdy z samochodu korzystają małe dzieci.

Jak często należy wykonywać czyszczenie klimatyzacji metodą ultradźwiękową?

W tym temacie większość specjalistów ma zaskakująco zgodną opinię: raz w roku lub co 15 000 km. Nie pozostaje nam nic innego jak zgodzić się z tą opinią. Ma sens, więc warto się do niej stosować.

Zazwyczaj zaleca się przeprowadzenie dezynfekcji układu po zimie. I taki zabieg przeprowadzony raz w roku powinien w zupełności wystarczyć, jeśli po drodze nie przytrafi się żaden „wypadek” typu rozlane mleko.

Zamawiając czyszczenie klimatyzacji warto również pomyśleć o stanie filtra kabinowego. Jego żywotność określa się podobnie jak okres pomiędzy zabiegami czyszczenia klimatyzacji, czyli raz w roku lub co 15 000 km. Zablokowany przez kurz, tłusty osad, sadze itp. materiał filtra blokuje przepływ powietrza, wywołując parowanie szyb. Kolejnym objawem może być, kosztowne w naprawie, zablokowanie silnika dmuchawy.

Rozwijające się w wilgotnej włókninie filtra bakterie, pleśnie i grzyby nie tylko dają zapach stęchlizny, ale i wywołują objawy rozkojarzenia myśli, obniżenia poziomu koncentracji i spadek samopoczucia. Mogą również wywołać reakcje alergiczne.

Jak często czyścimy klimatyzację ultradźwiękowo