Opony Hankook

Jakiś czas temu opisywałem nowości na nadchodzącą zimę ze stajni Goodyear (Goodyear, Dunlop, Dębica). Dzisiaj pragnę się skupić na nowościach na najbliższy sezon od od firmy Hankook.

Pokrótce przedstawię dwie nowe propozycje od firmy Hankook.

Bieżący rok był jednym z przełomowych dla koreańskiej marki Hankook. Dosyć mocno „wypłynęli” oni na europejski rynek. Teraz w zimie będą chcieli umocnić swoją pozycję nowymi bieżnikami.

Opony hankook icept rs2

Hankook Winter i*cept RS2

Pierwszym produktem, który proponuję jest Hankook Winter i*cept RS2 (następca i ulepszona wersja modelu Winter i*cept W442 RS). Przy kontynuacji tego dobrego modelu skupiono się głównie na poprawie zachowania opony na wodzie. Opona jest tak skonstruowana, że dobrze radzi sobie na błocie pośniegowym. Jak podaje producent opona ta ma aż o 149% więcej krawędzi, którymi „wgryza” się w śnieg oraz szerokie rowki poprzeczne, które poprawiają aquaplaning. Inne ulepszenia to powiększenie powierzchni styku z jezdnią o 5% oraz popularne już lamele 3D ułatwiające ruszanie na śniegu. Opona dostępna będzie w rozmiarach od 14” do 16”.

Opony Hankook icept RS

 

Hankook  Winter i*cept Evo 2

Do samochodów o wyższych osiągach oraz do jazdy w dalsze trasy Hankook wypuścił oponę Winter i*cept Evo 2. Jak podaje producent uległy zmianie kluczowe w warunkach zimowych parametry, takie jak: wprowadzono lamele 3D (ułatwiające ruszanie na śniegu), zwiększono o 67% długość krawędzi czepnych (dzięki temu opona będzie stabilniejsza na śniegu), oraz zwiększono powierzchnię styczną aż o 11%

Obie pozycje opisywane przeze mnie posiadają pewne wady. Takimi na pewno będzie podwyższony indeks głośności (72 db) wynikający z zastosowania dużej ilości rowków i nacięć. Zwiększone (w stosunku do poprzednich modeli) będzie również spalanie.

Jednak jeżeli zależy nam na dobrej oponie w korzystnej cenie to myślę, że będzie to trafny wybór.

 

autor: Piotr Panek – specjalista ds. sprzedaży – Harp Kraków

Recommended Posts