klimatyzacja samochodowa

Wszyscy wiemy jak nieocenionym urządzeniem jest klimatyzacja samochodowa. Wszak podróżując w upalny dzień nie ma nic przyjemniejszego niż przepływ rześkiego powietrza, które ratuje nas przed wszechobecnym gorącem i żarem rozgrzanego asfaltu. Jeżeli nie chcemy w upalne dni gotować się w samochodzie stojącym w korku lub usmażyć się w drodze na wymarzone wakacje, powinniśmy poświęcić jej trochę uwagi…

Większość kierowców wie, że należy dokonywać przeglądu klimatyzacji samochodowej, podobnie jak innych podzespołów w samochodzie. Specjaliści radzą by robić to co 15 tys. kilometrów lub raz do roku. Czy jednak uzupełnienie czynnika chłodniczego wystarczy i co tak właściwie może się w klimatyzacji zepsuć?

Wszystkie układy klimatyzacyjne narażone są na to samo niebezpieczeństwo. W czasie ich pracy wilgoć kondensująca się na parowniku tworzy razem z brudem i z kurzem idealne podłoże dla grzybów, bakterii i innych mikroorganizmów. Wraz ze strumieniem powietrza, te powstające na parowniku chorobowe zarodniki, mogą zostać przeniesione do wnętrza pojazdu i powodować u pasażerów niedyspozycję oraz wywoływać alergiczne reakcje.

Dodatkowo, powstałe mikroorganizmy ulegają gniciu, powodując nieświeży zapach i jednocześnie odczuwalnie pogarszając moc klimatyzacji. Jest to dla nas ostatni sygnał do niezwłocznego odwiedzenia stacji serwisowej! 

Ochroni to nasze zdrowie oraz przedłuży żywotność układu klimatyzacji, nie wspominając o komforcie podróżowania. By uchronić siebie i wszystkich pasażerów przed przykrymi zapachami, a klimatyzację przed brudem i często poważną awarią, musimy w profesjonalny sposób zadbać o czystość parownika i kanałów nawiewowych.

Klimatyzacja samochodowa i ultradźwięki 

Na szczęście dziś, dzięki nowoczesnej technologii możemy skutecznie walczyć z tym problemem. Obecnie najlepsza jest nowoczesna, polecana przez specjalistów metoda ultradźwiękowa. W przeciwieństwie do innych sposobów, usuwa ona przyczynę problemu, a nie sam skutek w postaci przykrego zapachu.

Ultradźwiękowa dezynfekcja klimatyzacji polega na dokładnym rozprowadzeniu specjalnego, mocno skondensowanego środka w układzie klimatyzacyjnym i we wnętrzu pojazdu. Wytworzone ultradźwięki zmieniają płyn dezynfekujący w mgłę przenikającą niemal każdy element tapicerki i dywaników oraz przepływającą przez wszystkie kanały nawiewowe; likwidując pyłki, mikroorganizmy, bakterie, grzyby i nieprzyjemne zapachy- nawet zapach papierosów.

Ogromna powierzchnia powstałej mgły oraz mocna reaktywność środka czyszczącego dają efekt niemożliwy do osiągnięcia przy pomocy preparatów w tradycyjnej postaci. Rozwiązanie to zapewnia komfort podróżowania w świeżej, chłodnej atmosferze, jednocześnie oszczędzając wydatki związane z naprawą źle konserwowanej klimatyzacji.

Recommended Posts