Pakiet PRO

Pakiet PRO zawiera:

  • Sprzątanie i odkurzanie wnętrza auta.
  • Mycie i zabezpieczenie plastików wewnętrznych
  • Czyszczenie tapicerki materiałowej i skórzanej
  • Pranie ekstrakcyjne podłogi, dywaników i bagażnika
  • Impregnację tapicerki materiałowej
  • Konserwacja elementów gumowych
  • Mycie zewnętrzne (myjnia parowa) – karoseria, felgi i nadkola, wnęki, podszybie
  • Usuwanie lotnej rdzy
  • Usuwanie smoły i asfaltu
  • Pełne czyszczenie lakieru (Glinka)
  • Nabłyszczanie lakieru (Cleaner PRO)
  • Mycie szyb
  • Zabezpieczenie plastików zewnętrznych

W celu utrzymania samochodu w najlepszej kondycji zalecamy wykonanie czyszczenia minimum raz do roku. Dodatkowo, w miarę potrzeby, usługę można poszerzyć o czyszczenie podsufitki oraz zabezpieczenie lakieru woskiem, powłoką polimerową lub kwarcową.


W pakiecie oszczędzasz:  93 – 155 zł

Czas wykonania usługi: 10 – 15 godzin.


750 zł  833 zł 958 zł  1083 zł  1250 zł

Czyszczenie wnętrza auta

Pełny pakiet kosmetyki wnętrza samochodu: 

  • Sprzątanie i odkurzanie wnętrza auta.
  • Mycie i zabezpieczenie plastików wewnętrznych
  • Czyszczenie tapicerki materiałowej i skórzanej
  • Pranie ekstrakcyjne podłogi, dywaników i bagażnika
  • Konserwacja elementów gumowych
  • Impregnację tapicerki materiałowej
Czyszczenie wnętrza - Pakiet PRO

1. Sprzątanie wnętrza auta

Czyszczenie rozpoczynamy od zebrania wszystkich leżących we wnętrzu przedmiotów, opróżnieniu schowków i zdeponowaniu ich zawartości w specjalnie do tego przeznaczonym koszu oraz papierowych torbach. 

Wszystkie znajdujące się w aucie przedmioty przekazujemy kierowcy po zakończeniu usługi. W ten sposób każdy samodzielnie decyduje, które rzeczy zamierza zostawić. Pozostałe elementy może zutylizować na miejscu.

Podczas czyszczenia wnętrza auta wszystkie przedmioty umieszczamy w pojemnikach i torbach papierowych

2. Odkurzanie

Odkurzanie wnętrza przeprowadzane jest przy pomocy odkurzaczy przemysłowych o dużej mocy i regulowanej sile ciągu. Wykorzystujemy specjalne końcówki oraz różne rodzaje szczotek.

Odkurzanie wstępne – zaczynamy od bagażnika oraz dywaników i podłogi. Usuwamy kurz, piasek, sierść zwierząt i każdy rodzaj zabrudzenia, który nie jest trwale związany z materiałem.

Czyszczenie rozpoczynamy od miejsca kierowcy. Z tej pozycji rozpoczynamy czyszczenie kokpitu, wraz z kanałami nawiewowymi. Po odkurzeniu deski rozdzielczej, przechodzimy do fotela, boczków drzwi, tunelu środkowego oraz podłogi. W analogiczny sposób odkurzamy całą kabinę przesuwając się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Następnym krokiem jest sprawdzenie dokładności wykonania usługi i ewentualne poprawki.

Pakiet PRO 1

3. Czyszczenie kokpitu

Zaczynamy od deski rozdzielczej. Czyścimy za pomocą ściereczek z mikrofibry, miękkich szczoteczek i pędzelków pozwalających dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków. Skupiamy się na każdym detalu.

Do mycia wnętrza auta wykorzystuje się “suchą parę”. Dzięki temu możliwe jest usunięcie trudnych zabrudzeń przy minimalnym użyciu detergentów. Dodatkową zaletą jest dezynfekcja czyszczonych powierzchni.

Czyszczenie kokpitu auta

4. Czyszczenie tapicerki materiałowej

Zaczynamy od dokładnego odkurzenia i przedmuchiwania zakamarków. Na odkurzone elementy tapicerki aplikujemy preparat czyszczący. Czyścimy tapicerkę przy pomocy pary suchej, ściereczek z mikrofibry oraz szczotek o różnej twardości włosia. Brud odsysamy przy pomocy odkurzacza. Dzięki zastosowaniu minimalnej ilości wody suszenie tapicerki jest krótsze, a materiał znacznie mniej podatny na odkształcenia.

W przypadku trudno zabrudzonych miejsc stosujemy odplamianie. Następnie powtarzamy proces czyszczenia.

Czyszczenie tapicerki materiłowej

5. Czyszczenie i konserwacja tapicerki skórzanej

Odpowiednia pielęgnacja wymaga użycia preparatów dobranych do rodzaju skóry oraz stopnia jej zabrudzenia. Dokładnie czyścimy wszystkie szwy i załamania na fotelach i kanapach. Aplikujemy preparat i czyścimy powierzchnię szczoteczkami o bardzo miękkim włosiu. Przecieramy skórę ściereczką z mikrofibry. 

Po dokładnym osuszeniu aplikujemy dressing ochronny i odżywczy aby zakonserwować powierzchnię. Dzięki temu tapicerka skórzana na długo pozostanie czysta, odżywiona i elastyczna.

Pakiet PRO 2

6. Pranie ekstrakcyjne

Elementami najbardziej podatnymi na głębokie wnikanie brudu, piasku i kurzu są welurowe dywaniki, podłoga kabiny oraz wnętrze bagażnika. Ze względu na długość włosia, brud zostaje w nich uwięziony. Rozwiązaniem jest pranie ekstrakcyjne. 

Podawany pod ciśnieniem środek piorący zmiękcza i odkleja zabrudzenia głęboko wbite w tapicerkę. Brud jest od razu wciągany przez specjalną ssawkę odkurzacza. W ten sposób możemy dokładnie oczyścić materiał, bez przemaczania go.

Pranie ekstrakcyjne tapicerki

7. Impregnacja tapicerki

Dokładnie wyczyszczoną tapicerkę warto zabezpieczyć poprzez impregnację tkanin. Tapicerka musi być całkowicie sucha. Nakładamy impregnat na tkaniny foteli, kanap oraz boczków drzwi. Ochroni to tapicerkę przed plamami i ciężkimi zabrudzeniami.

Preparat aplikujemy również na podłogę i wnętrze bagażnika. Dzięki temu woda i brud nie będą wnikać we włosie.

Utrzymanie w czystości tak zabezpieczonej tapicerki jest znacznie prostsze.

Impregnacja tapicerki samochodowej

8. ZABEZPIECZENIE PLASTIKÓW I ELEMENTÓW WINYLOWYCH

Profesjonalne dressingi zabezpieczające nie nabłyszczają przesadnie elementów wnętrza. Ożywiają jednak powierzchnię nadając jej subtelne półmatowe wykończenie. Dressing zabezpieczający nakładamy zawsze na idealnie czystą i suchą powierzchnię. Nadmiar zabezpieczenia zbierany jest za pomocą miękkiej mikrofibry.

Podstawowym zadaniem tych preparatów jest ochrona przed utlenianiem i utratą koloru na skutek oddziaływania promieni słonecznych. Ich kolejnym atutem jest ochrona powierzchni przed mechanicznym ścieraniem i ograniczanie przywierania brudu. Dodatkowo odświeżają wygląd wnętrza auta, co bezpośrednio przekłada się na przyjemność podróżowania samochodem.

Pakiet PRO 3

9. Zabezpieczenie elementów gumowych

Elementy gumowe takie jak wykładziny, dywaniki, czy uszczelki, narażone są na ścieranie, utlenianie i promieniowanie UV. Tracą wygląd i elastyczność. Aby temu zapobiec należy konserwować je odpowiednimi preparatami. 

Profesjonalne środki nie nabłyszczają przesadnie powierzchni, przywracają głębię koloru i chronią gumę przed działaniem czynników zewnętrznych.

Pakiet PRO 4

10. CZYSZCZENIE SZYB

Najwyższej jakości preparaty i specjalne ściereczki z mikrofibry dają możliwość uzyskania idealnej czystości. Ma to ogromny wpływ na komfort jazdy. Szczególnie w nocy lub przy gorszej widoczności na drodze, gdy nawet nieznaczne zabrudzenia dają o sobie znać powodując nadmierne zmęczenie.

Mycie szyb jest ostatnim, dopełniającym całość, elementem czyszczenia wnętrza auta. Stosowane podczas mycia szyb preparaty zapobiegają powstawaniu smug. Posiadają przyjemny zapach. Nie zawierają alkoholu. Utrudniają osadzanie się pary.

Pakiet PRO 5

Mycie zewnętrzne

Mycie detailingowe z użyciem pary oraz profesjonalne czyszczenie lakieru. 

  • Mycie zewnętrzne – karoseria, felgi i nadkola, wnęki, podszybie
  • Usuwanie lotnej rdzy
  • Usuwanie smoły i asfaltu
  • Pełne czyszczenie lakieru (Glinka)
  • Nabłyszczanie lakieru (Cleaner PRO)
  • Mycie szyb (zewnętrzne i wewnętrzne)
  • Zabezpieczenie plastików zewnętrznych
Pakiet mycia zewnętrznego PRO Auto detailing HARP

1. Mycie detailingowe karoserii z użyciem myjni parowej.

Technologia parowa pozwala na umycie auta z ogromną precyzją. Para z łatwością radzi sobie z wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Może być stosowana zarówna do mycia karoserii, jak i wnętrza samochodu. 

Nie pozostawia zacieków na lakierze. Dzięki wysokiej temperaturze para rozpuszcza nawet trudne zabrudzenia, jednocześnie dezynfekując czyszczoną powierzchnię.

Mycie parą daje gwarancję czystości w każdym zakamarku, szczelinach pomiędzy elementami karoserii czy obramowaniach drzwi.

Mycie parą auta - myjnia parowa

Idealna czystość w każdym zakamarku.

Przewagą myjni parowej jest ręczne mycie we wszystkich wnękach i szczelinach. Na pełny proces mycia składa się:

Detailingowe mycie karoserii auta

2. Usuwanie lotnej rdzy

Celem jest usunięcie z lakieru zanieczyszczeń metalicznych.

Gorące opiłki stopionego metalu z tarcz hamulcowych wyrzucane są spod klocków i wtapiają się w lakier karoserii. Wilgoć i proces utleniania metalu powiększają szkody spowodowane przez ten niewielki opiłek.
Zwykłe mycie czy polerowanie usuwa jedynie zewnętrzne ślady oksydacji. 

Pakiet PRO 6

Nanosimy preparat do usuwania drobinek metalu wbitych w lakier, lotnej rdzy oraz pyłu hamulcowego na dolne części karoserii oraz zewnętrzną powierzchnię felg. Preparat reaguje z zanieczyszczeniami rozpuszczając je. 

Dokładnie czyścimy powierzchnię lakieru, która staje się całkowicie wolna od zanieczyszczeń metalicznych. 

Usuwanie lotnej rdzy z karoserii samochodu

3. Usuwanie smoły i Asfaltu

Naszym celem jest odtłuszczenie i chemiczne oczyszczenie lakieru z substancji, które zasychając bardzo mocno związały się z powierzchnią lakieru.

Preparat czyszczący złożony jest z substancji aktywnych z mikrocząsteczkami zdolnymi rozbijać i skutecznie usuwać uporczywe zanieczyszczenia. Doskonale radzi sobie z trudnymi zabrudzeniami takimi jak: smoła, żywica, utwardzone kleje, zaschnięte soki z drzew.

Pakiet PRO 7

Najwięcej smoły i asfaltu znajdziemy na błotnikach, dolnych częściach drzwi oraz felgach. Na jasnych lakierach widoczne są gołym okiem, zaś w przypadku ciemnych wyczuwalne będą przy dotknięciu dłonią.

Dokładne usunięcie tych zanieczyszczeń jest niezbędne przed polerowaniem, zabezpieczeniem woskiem lub powłoką ochronną.

Usuwanie smoły i asfaltu z powierzchni karoserii i felg

4. Usuwanie ciężkich zabrudzeń - Glinka

Czyszczenie zabrudzeń, które mocno wdarły się w pory lakieru. Nie zawsze są one widoczne gołym okiem, lecz możemy je wyczuć przesuwając dłonią po powierzchni karoserii. 

Wszelki opór stawiany przez lakier świadczy o zanieczyszczeniach ukrytych w jego porach. 

Lakier po zabiegu pełnego czyszczenia zmieni się z chropowatego na idealnie gładki i śliski.

Glinka do czyszczenia lakieru

Przeprowadzamy ręczne czyszczenie lakieru – centymetr po centymetrze – za pomocą glinki, która przykleja i wyciąga z lakieru ciężkie zabrudzenia. 

Glinkowanie i czyszczenie lakieru specjalną gąbka z warstwą polimeru do usuwania zanieczyszczeń daje niebywałe efekty:

  • Głębszy połysk lakieru, lepsze odbicie światła
  • Efekt Hydrofobowy (woda w postaci kropel spływa z lakieru)
  • Gorsza przyczepność brudu do śliskiej, gładkiej karoserii
  • Sprawniejsze mycie karoserii (brud znacznie łatwiej odchodzi)
  • Lepsze wiązanie wosku z lakierem i dłuższa trwałość nałożonej powłoki
Pakiet PRO 8

5. Nabłyszczanie lakieru

Krok ten ma na celu usunięcie pozostałości starych wosków i zabezpieczeń, wyczyszczenie utlenionej warstwy i nadanie głębokiego połysku. 

Stosujemy delikatnie ścierny cleaner, który świetnie przygotowuje powierzchnię lakieru do nałożenia wosku lub powłoki polimerowej.

 
Nabłyszczanie lakieru

Ręcznie aplikowany preparat niezwykle bezpiecznie i skutecznie usuwa lekkie swirle, zarysowania oraz utlenienia lakieru. 

Niweluje niedoskonałości takie jak mikro rysy, plamy z wody, przywraca klarowność wykończenia, nadaje maksimum połysku.

Czołowi producenci kosmetyków samochodowych zalecają użycie cleanera 1 – 2 razy w roku. 

W przypadku starszych lub bardziej zniszczonych powłok lakierniczych można zastosować jednostopniowe lub trzystopniowe polerowanie lakieru.

 

Pakiet PRO 9

6. MYCIE SZYB

Najwyższej jakości preparaty i specjalne ściereczki z mikrofibry dają możliwość uzyskania idealnej czystości. 

Ma to ogromny wpływ na komfort jazdy. Szczególnie w nocy lub przy gorszej widoczności na drodze, gdy nawet nieznaczne zabrudzenia dają o sobie znać powodując nadmierne zmęczenie.

Szyby czyszczone są dwukrotnie od wewnątrz i myte parą od zewnątrz – co gwarantuje idealną czystość oraz usunięcie nawet tłustych zabrudzeń i osadów. Następnie wszystkie szyby polerowane są ściereczką z mikrofibry o specjalnej strukturze splotu. 

Stosowane podczas mycia szyb preparaty zapobiegają powstawaniu smug. Posiadają przyjemny zapach. Nie zawierają alkoholu. Utrudniają osadzanie się pary.

Mycie szyb

7. Zabezpieczenie plastików, elementów winylowych, uszczelek oraz opon.

Zdrowy, matowy i pełen wigoru wygląd wszystkich powierzchni z tworzyw sztucznych osiągamy dzięki ręcznemu nałożeniu odpowiedniego dressingu.

Elementy z tworzyw sztucznych i gumy z upływem czasu wysychają i niszczeją. Odpowiedzialne są za to czynniki atmosferyczne, chemia i przede wszystkim słońce – czyli promienie UV.

Dressing oczyszcza, odżywia i chroni powierzchnię. Zapobiega utracie koloru. Profesjonalne preparaty nie pozostawiają tłustego filmu. W efekcie zabezpieczona powierzchnia odzyskuje świeży, naturalny wygląd.

Zabezpieczenie plastików zewnętrznych, uszczelek i opon