Skip to content

FELGI

Felgi aluminiowe Kraków Pl. Serkowskiego 5

Felgi aluminiowe sprawdzonych producentów. Gwarancja optymalnej konfiguracji – pomagamy dobrać cały zestaw: opony, felgi, pierścienia oraz śruby. Posiadamy ponad 20 lat doświadczenia w doborze, serwisie i naprawie felg aluminiowych. Zapraszamy do kontaktu: 12 423 55 55.

Felgi aluminiowe Kraków Pl. Serkowskiego 5

Pomagamy wybrać optymalne rozwiązanie.

Felgi aluminiowe to nie tylko sportowy lub elegancki wygląd. Mnogość parametrów oraz specyficzne zalecenia producentów powodują, że właściwy dobór felg aluminiowych jest znacznie trudniejszy od wyboru opon. Dlatego zapraszamy do wypełnienia formularza – nasi handlowcy zaproponują kilka wariantów wzoru felgi – zawsze jednak zgodnych ze specyfikacją techniczną.

Odpowiedni wybór to nie tylko parametry techniczne, gwarantujące prawidłową konfigurację opon, felg, pierścieni i śrub do zaleceń producenta pojazdu – to przede wszystkim znalezienie najlepszego produktu spełniającego wymagania w zakresie ceny, parametrów i preferencji kierowcy.

Serwis Opon HARP - specjaliści od trudnych przypadków

Rabat: 30%

Przy zakupie opon lub felg otrzymasz aż 30% rabatu na usługę wymiany. Atrakcyjna cena zakupu oraz rabat na usługę tworzą wyjątkowo korzystną ofertę. Nie musisz zamawiać wysyłkowo, odbierać dużych paczek, przywozić opon i felg w bagażniku. Zamawiając opony i felgi w naszym sklepie, otrzymasz gotowy zestaw, złożony i przygotowany do montażu na samochodzie – to wszystko z 30% rabatem.

Podczas pierwszego montażu nowych opon i felg polecamy wykonać wyważanie z Testem Drogowym. Wydruk z wyważarki Hunter może być podstawą do reklamacji w przypadku wykrycia wad fabrycznych produktu.

Kup opony - otrzymasz 30% rabatu na wymianę

Szybka wycena

Użyj formularza aby wysłać zapytanie do działu sprzedaży. Nasi handlowcy dobiorą felgi na podstawie parametrów formularza. Gotowe propozycje otrzymasz prosto na maila!

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 12 423 55 55.

Felgi aluminiowe

Felgi aluminiowe czołowych producentów charakteryzują się zwiększoną żywotnością. W procesie produkcji poddawane są specjalnym testom – jak np. badanie promieniami RTG – przez co wyklucza się wszelkie wady materiałowe. Powłoka felg składa się najczęściej z trzech warstw: bazowej, lakieru kolorowego oraz lakieru bezbarwnego. Dzięki temu są odporne na korozję i działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Dzięki swoim właściwościom są również bardziej odporne na odkształcenia związane z dużymi różnicami temperatur.

Felgi aluminiowe dzięki swojej konstrukcji w ogromnym stopniu poprawiają chłodzenie układu hamulcowego. Znacznie poprawiają cyrkulację powietrza chłodząc a tym samym polepszając sprawność naszych hamulców. Jest to szczególnie widoczne przy sportowym stylu jazdy.

Felgi aluminiowe - budowa

Podstawowymi parametrami każdej felgi są szerokość i średnica – determinują one jaki rozmiar opony może zostać użyty w danym przypadku. Należy przestrzegać zaleceń producenta samochodu odnośnie dedykowanych dla danego modelu wielkości obręczy.

Liczba i rozstaw śrub – to informacja określająca ilość otworów na śruby lub nakrętki montażowe. Rozstaw informuje nas o średnicy okręgu (w mm) na której znajdują się środki otworów montażowych. Parametr ET – czyli odsadzenie (offset) to podawana w milimetrach wartość odległości między płaszczyzną montażową obręczy, a jej środkiem symetrii. W praktyce decyduje on o tym, czy dana felga wysunie się na zewnątrz auta, bądź głębiej schowa w nadkolu.

Wielkość otworu centralnego – podawana jest w mm. W przypadku felg stalowych wielkość ta musi bezwzględnie odpowiadać kołnierzowi piasty. Tylko tak możemy zapewnić sobie odpowiednie przeniesienie obciążeń z koła.

Felgi aluminiowe najczęściej montowane są przy użyciu pierścieni centrujących zrobionych z aluminium lub tworzyw sztucznych. Pierścień ten służy jedynie do centralnego umieszczenia felgi na piaście. Użycie odpowiedniego zestawu montażowego jest absolutnie niezbędne dla prawidłowej eksploatacji opon, felg i zawieszenia auta oraz przede wszystkim dla bezpieczeństwa jazdy naszym samochodem.

Czy da się zamontować inny rozmiar felg niż ten zalecany przez producenta samochodu? 

Najczęściej producenci pojazdów dopuszczają możliwość zamontowania obręczy innych rozmiarów, jednocześnie stosując opony o odpowiednio większym/mniejszym profilu i szerokości. Najlepszym wyjściem jest dokonanie wyboru spośród przeznaczonych i zalecanych rozmiarów. Niekiedy jednak, najczęściej dla celów tuningu, kierowcy decydują się na zamontowanie innego rozmiaru obręczy. Pod żadnym pozorem nie możemy dokonywać tego typu zmian „na własną rękę”. Źle dobrane felgi i opony mogą powodować szybsze zużywanie się zawieszenia, nieprawidłowe zachowanie się pojazdu zagrażające bezpieczeństwu, ogumienie może zużywać się szybciej i nierównomiernie, a w niektórych przypadkach samochód może zostać wykluczony z ruchu drogowego przez policję.

Jeżeli chcesz dobrać felgi aluminiowe aby poprawić wygląd samochodu, polepszyć jego prowadzenie i zwiększyć przyjemność z jazdy, odwiedź nas na pl. Serkowskiego 5.

Zapewnimy możliwość wyboru spośród wszystkich modeli najlepszych producentów felg ze stopów lekkich. Pomożemy dobrać odpowiedni rodzaj obręczy i dopasować optymalne ogumienie. U nas masz możliwość zobaczenia wielu wzorów felg aluminiowych na żywo, dzięki specjalnemu regałowi prezentującemu obok siebie różne modele różnych producentów. Możesz również skorzystać z wizualizacji komputerowej oraz, co najważniejsze, przymierzyć konkretną felgę do Twojego samochodu.

Wymiana opon - Poradnik

Pobierz Darmowy Poradnik!

Kliknij w przycisk poniżej i odbierz poradnik:

"Co warto wiedzieć przed wymianą opon?"