Czujniki ciśnienia

Czujniki ciśnienia - system TPMS

W ofercie posiadamy zarówno oryginalne czujniki ciśnienia oferowane przez producentów większości marek samochodów, jak i alternatywne zamienniki. Wymieniamy koła z czujnikami ciśnienia i przeprowadzamy kalibrację systemu TPMS. 

Czujniki ciśnienia Kraków Pl. Serkowskiego 5 - Sklep HARP

Montaż i kalibracja czujników

Wymiana czujnika konieczna jest w przypadku jego uszkodzenia – np. przebicie opony i jazda bez powietrza w kole. Jednak najczęstszym powodem uszkodzeń czujników jest niewłaściwy montaż i demontaż opony. Należy zawsze stosować narzędzia specjalne potrzebne do obsługi koła z czujnikiem TPMS. 

Po każdorazowej regulacji ciśnienia w oponach, wymianie czujnika TPMS, zdjęciu, wymianie lub naprawie opon bądź po zmianie położenia montażowego koła należy przeprowadzić kalibrację systemu. W przypadku wymiany chociaż jednego czujnika konieczne jest ponowne zaprogramowania i sprawdzenie systemu TPMS. 

 

 

Kalibracja czujników ciśnienia TPMS

Szybka wycena

Użyj formularza aby wysłać zapytanie do działu sprzedaży. Nasi handlowcy dobiorą czujniki na podstawie parametrów formularza. Gotową wycenę otrzymasz prosto na maila!
W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 12 423 55 55.

Od 1 listopada 2014 r, wszystkie nowe samochody są wyposażone w czujniki ciśnienia w kołach, czyli Elektroniczny System Monitorowania Ciśnienia w ogumieniu (TPMS- TYRE PRESSURE MONITORING SYSTEM). Ta zmiana jest zarówno wyzwaniem dla nas jak i nowymi możliwościami. Jesteśmy już po pierwszym sezonie zimowym odkąd weszła ta zmiana i właśnie przygotowujemy się do sezonu letniego, dlatego też pragniemy znowu przybliżyć temat czujników ciśnienia.Continue reading