tel: (12) 423 55 55

Wymiana opon w serwisie Harp

 

Szybka i profesjonalna wymiana opon.

Do dyspozycji naszych Klientów jest 5 stanowisk serwisowych obsługujących samochody osobowe oraz jedno stanowisko dla samochodów dostawczych i terenowych. Dzięki temu wymiana opon jest szybka i sprawna.

Nowoczesny park maszynowy – w tym wyważarki klasy Hunter GSP potrafiące przeprowadzić Test Drogowy – czyli symulację zachowania się koła w trakcie jazdy wraz z pomiarem wszystkich sił na nie oddziałujących. Dzięki temu z największą precyzją można ustalić odpowiednie położenie opony na obręczy oraz rozmieszczenie kół na osiach samochodu.

Dla wymagających mamy także usługi pompowania kół azotem oraz depozytu i konserwacji opon.

Najwyższa jakość

Nasi pracownicy służą swoim doświadczeniem (firma istnieje od 1988r). Nad jakością wykonywanych usług czuwa system monitoringu przemysłowego.

W branży jesteśmy znani jako „specjaliści od trudnych przypadków”.

Załoga naszego serwisu swoim doświadczeniem wspierała również kierowcę rajdowego – Leszka Kuzaja w jego walce o liczne tytuły mistrzowskie.

Wymiana opon w 25 w serwisie Harp

 

Wymiana opon w 25 minut

Specjalnie przygotowane procedury zapewniają czas wykonania usługi w granicach 25 minut. System umawiania usług na konkretny termin organizuje ciągłość pracy serwisu i oszczędza czas naszych Klientów.

Dodatkowo istnieje możliwość pozostawienia opon lub kół w ubezpieczonym depozycie. Dzięki temu również oszczędzamy czas i nie musimy przewozić opon w bagażniku.

Telefoniczna rezerwacja terminu usługi: (12) 423 55 55

 

Wymiana opon – procedura.

 

Przyjęcie zlecenia wymiany opon

Przyjęcie zlecenia

Wymiana opon w naszym serwisie rozpoczyna się przyjęciem zlecenia od Klienta. Pracownik serwisu udziela informacji o dostępnych usługach podstawowych (wymiana kół, wyważanie) i dodatkowych (pompowanie kół azotem, wyważanie z Testem Drogowym, depozyt i konserwacja opon) oraz pokazuje cennik usług.

Klient dokonuje wyboru zakresu usług i jest informowany o całkowitej cenie wybranego przez siebie pakietu. Samochód wjeżdża na stanowisko w obecności serwisanta (na życzenie samochód wprowadzić może również nasz pracownik).

Demontarz kół w serwisie wymiany opon

Demontaż kół

Po wypełnieniu karty usług i zabezpieczeniu samochodu na podnośniku, pracownicy przystępują do demontażu kół. Koła zostają opisane w celu identyfikacji numerem rejestracyjnym auta oraz identyfikatorem pozycji każdego z kół na samochodzie. Następnie zostają dokładnie umyte. Kolejnym krokiem jest demontaż opony.

Opony zdjęte z samochodu mogą na życzenie Klienta zostać poddane konserwacji (wydłuża to ich żywotność) a następnie oddane do depozytu lub zapakowane w specjalne worki i umieszczone w bagażniku auta Klienta. W przypadku gdy pracownik poinformuje nas, że opony nie nadają się do dalszego użytkowania możne je u nas bezpłatnie zutylizować.

Demontarz i wymiana opon w samochodzie

Wymiana opon

W momencie gdy z felgi zostają zdjęte opony pracownicy dokonują oceny stanu obręczy. Informują Klienta jeżeli felga jest krzywa, pęknięta lub w inny sposób uszkodzona. Prostowanie felg (zwłaszcza stalowych) może odbyć się w trakcie wymiany opon. W przypadku felg aluminiowych lub większych uszkodzeń zwykle konieczne jest pozostawienie felgi do naprawy.

Opony, które mają zostać założone na felgi również poddawane są ocenie. Jeśli wszystko jest w porządku pracownik montuje opony na obręcz. Tak przygotowane koła są gotowe do wyważenia.

Wyważanie kół

Wyważanie kół w serwisie Komputerowe wyważanie kół służy jak najdokładniejszemu rozłożeniu masy, a przez to wyeliminowaniu znacznych sił działających na toczące się koło. Źle lub niedokładnie wyważone koła będą powodowały „bicie” odczuwalne na przykład jako wibracje na kierownicy podczas jazdy z większą prędkością. Odbija się to niekorzystnie także na stanie zawieszenia oraz na nieodpowiednim zużyciu bieżnika opony.

Nie zawsze jednak poprzez zwykłe wyważanie możemy całkowicie wyeliminować efekt „bicia”. Wiąże się to ze zmienną sztywnością opony oraz felgi. Jeżeli w jednym miejscu opona jest bardziej sztywna, będzie to powodować podobny efekt. Na szczęście z pomocą przychodzi nam wyważarka HUNTER GSP potrafiąca przeprowadzić wyważanie z Testem Drogowym. Dzięki temu można precyzyjnie ustawić oponę względem obręczy niwelując szkodliwe siły.

Montarz kół na samochodzie

Montaż kół na samochodzie

Prawidłowy serwis opon kończymy odpowiednim umieszczeniem kół na samochodzie. Koła zostają przykręcone kluczem dynamometrycznym. Należy jednak pamiętać aby sprawdzić dokręcenie kół po przejechaniu 50 km.

W momencie przykręcenia kół Klient sprawdza stan wykonania usługi i samochód gotowy jest do opuszczenia stanowiska.

 

 

 

Wymieniamy opony i wyważamy koła w wielu rozmiarachWyważamy koła w rozmiarach:

  • szerokość felgi: od 1,5” (38 mm) do 20” (508 mm).
  • średnica felgi: od 10” (254 mm) do 24,5” (622 mm).
  • ALU: od 7,5” (191 mm) do 41” (1040 mm).
  • maksymalna średnica koła: 40”(1000 mm).
  • maksymalna szerokość koła: 20”(508 mm).
  • maksymalna waga koła: 80 kg.
  • Dokładność wywaŜania: +/- 0,5 g.