Serwis opon - zakup opon

Serwis ogumienia jako miejsce zakupu opon? Oj! Czyż to nie trąci myszką?? A co ze sklepami internetowymi, aukcjami, porównywarkami. No cóż mamy wybór. Ja postaram się wykazać istnienie co najmniej kilku ważnych argumentów przemawiających na korzyść tradycyjnych metod zakupu.

Zanim kupisz, podejmujesz decyzję. Na poprawną decyzję składa się zestaw ważnych danych i mocnych argumentów. Warto więc udać się do miejsca, w którym doświadczenie gromadzi się w sposób naturalny i oczywisty. Dobry serwis ogumienia to skarbnica wiedzy i doświadczenia, to tysiące rozmów przeprowadzonych z użytkownikami pojazdów i tyle samo opinii. Serwis ogumienia to również skarbnica wiedzy na temat problemów, rodzajów uszkodzeń, wad i braków oraz na temat sposobów reklamacji.

Z drugiej strony serwis ogumienia to miejsce, gdzie producenci opon starają się sprzedawać swoją ofertę, udostępniają wiedzę, organizują szkolenia. Jednym słowem dobry serwis ogumienia to miejsce, w którym na temat opon dostępnych na rynku wiedzą wszystko.

Żeby skorzystać w całej pełni z dostępnego doświadczenia warto się do takiej wizyty dobrze przygotować.

Warto się zastanowić i odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które brzmią mniej więcej tak:

  • Czego nie lubisz w oponach (hałas, drgania, brak sterowności, ….)?
  • Co jest dla ciebie ważne (cena, bezpieczeństwo, komfort, żywotność…)?
  • Na jakich oponach jeździłeś i co w nich było korzystne, a czego chciałbyś uniknąć w nowych oponach?
  • Jaki jest twój styl jazdy, czy jeździsz agresywnie, szybko czy może raczej ostrożnie i zachowawczo?
  • Czy jeździsz w trudnych lub nietypowych warunkach?
  • Czy często nadmiernie obciążasz bagażnik?
  • Co jest ważne dla ciebie?

Zadaniem serwisanta jest prawidłowy dobór opony do twoich potrzeb i do twojego stylu jazdy.

Trzeba jednak mieć świadomość, że zadaniem sprzedawcy jest również znalezienie równowagi pomiędzy jakością podróżowania, stylem jazdy, tłumieniem, zużyciem paliwa, żywotnością opony i kilkoma innymi parametrami wliczając w tą listę cenę, jako jeden z głównych parametrów.

Ważnym argumentem jest również prawidłowy dobór opony, czyli odpowiedni rozmiar, indeks prędkości i nośności.

Kiedy już uda się dokonać właściwego wyboru, czas na kolejną akcję, która stanowi przewagę serwisu ogumienia. Mowa tu o montażu. Po pierwsze nowa opona zamontowana w serwisie, w którym była kupowana jest poddawana badaniu przy użyciu wyważarki. Najlepsze efekty uzyskamy testując oponę na wyważarce z testem drogowym. Już niejedna opona trafiała z uchwytu wyważarki z powrotem do magazynu producenta. Mylenie się jest rzeczą ludzką i nawet najlepsze koncerny sprzedają wadliwe opony. Oczywiście im tańsze opony, tym większe prawdopodobieństwo, że opona może mieć wadę fabryczną. Jeśli zostanie wyłapana podczas pierwszego montażu u sprzedawcy, klient oszczędza sporo czasu i nerwów. Po prostu dostaje inną oponę wolną od wad produkcyjnych.

Serwis ogumienia ma jeszcze kolejne niespodziewane korzyści w zanadrzu. Ot, choćby utylizacja starych opon. Kiedy kupujesz opony w serwisie i wymieniasz je od razu, stare opony zostają w serwisie i będą podlegały profesjonalnej utylizacji.

Nie ma sensu wspominać o tak oczywistych udogodnieniach jak brak konieczności oczekiwania na kuriera i kłopot ze składowaniem nowo zakupionych opon.

Pozostaje jeszcze do rozstrzygnięcia jeden, najważniejszy argument, który przemawia za zakupem opon przez internet. Tym argumentem jest cena. Proszę policzyć dokładnie co otrzymujesz robiąc zakupy w serwisie ogumienia. I tu może się zdarzyć bardzo miła niespodzianka, bo cena samej opony będzie pewnie zbliżona, jeśli nie taka sama. Do tego fachowe doradztwo, sprawdzenie jakości opony, odbiór od kuriera i.. zazwyczaj kolejna dodatkowa zniżka na montaż opon zakupionych w serwisie. Oj trzeba się dobrze nagimnastykować, żeby przebić taką ofertę i uzyskać podobne korzyści kupując opony w sklepie internetowym.

 

Kraków Harp serwis ogumienia marzec 2017

Recommended Posts