odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

Dezynfekcja i odgrzybianie klimatyzacji samochodowej, to temat często poruszany na początku sezonu letniego.

I nie bez przyczyny. Potrzeba podróżowania w komfortowych warunkach to nie tylko wygodne siedzenia, dobre zawieszenie i ciche opony. Czystość wnętrza i czystość powietrza powinny się znajdować na samym początku listy czynników wpływających w sposób rzeczywisty na komfort podróżowania.

Większość samochodów ma wnętrze wyłożone różnego rodzaju wykładzinami. Tapicerka foteli i kanapy,obicia drzwi, podłokietniki, podsufitka to miejsca wymarzone dla grzybów, pleśni i roztoczy.

Pasażerowie samochodu dostarczają im pożywienia za każdym razem, gdy korzystają z samochodu.

Wnosimy do kabiny wilgoć na mokrym obuwiu, zostawiamy okruchy jedzenia, na własnym ubraniu wnosimy roztocza i zarodniki pleśni. Produkty przemiany materii organizmów żyjących we wnętrzu samochodu również są doskonałą pożywką dla kolejnych pokoleń, szkodliwych dla naszego zdrowia i samopoczucia, nieproszonych gości.

Wilgoć gromadzi się również w całym układzie klimatyzacji i jest wymarzonym wprost miejscem do rozwoju pleśni.

O tym, czy pleśń czuje się dobrze w naszym układzie klimatyzacji świadczy zapach powietrza wypływający z kanałów nawiewowych.

Jak do tej pory nie określono dokładnie jaki poziom grzybów i roztoczy może stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzkiego, jednak stężenie roztoczy, grzybów, pleśni i ich zarodników we wnętrzu samochodu jest zazwyczaj znacznie większe niż stężenie tych organizmów w zamkniętych pomieszczeniach biurowych, czy mieszkalnych.

Szacuje się, że we wnętrzu przeciętnego samochodu bytuje blisko 700 różnych szczepów bakterii. Oczywiście większość szczepów bakterii nie jest groźnych dla ludzkiego zdrowia i samopoczucia, jednak są wśród nich bez wątpienia np. bakterie gronkowca, lub wiele odmian pałeczek wywołujących zatrucia pokarmowe lu infekcje.

Weźmy też pod uwagę inny rodzaj naszych nieproszonych pasażerów. Roztocza. Nie każdy wie, że na jednym milimetrze sześciennym zabrudzonej tkaniny obiciowej mieszka 2-4 małych pajęczaków. Każda samica jest w stanie złożyć około 300 jaj, a większość z około 45 tysięcy gatunków roztoczy rozmnaża się bardzo szybko, zwłaszcza w sprzyjających warunkach. Wystarczy odrobina wilgoci i dostęp do pożywienia, czyli np. naskórka ludzkiego, pyłków roślin, pleśni albo resztek ludzkiego jedzenia (wystarczy przetarcie brudnych dłoni o fragment tapicerki).

W tej sytuacji odgrzybianie klimatyzacji samochodowej z jednoczesnym odgrzybianiem wnętrza samochodu, przynajmniej raz w roku, jest koniecznym zabiegiem higienicznym.

Ozonowanie klimatyzacji lub odgrzybianie klimatyzacji samochodowej metodą ultradźwiękową dają najlepsze rezultaty.

Na czym polega ich moc?

Otóż oba te sposoby dają gwarancję dotarcia czynnika grzybo/roztoczo- bójczego do każdego zakamarka samochodu. Mamy pewność, że po tych zabiegach nie pozostanie w samochodzie nawet najmniejsze skupisko brudu, które mogłoby stanowić inkubator dla nowych organizmów.

Kolejna, bardzo ważna, zaleta ozonowania i odgrzybiania metodą ultradźwiękową to 100% skuteczność zabijania. Żywy organizm nie ma szans.

Zarówno ozonowanie klimatyzacji jak i odgrzybianie klimatyzacji metodą ultradźwiękową są całkowicie bezpieczne dla kierowcy i pasażerów. Ustalenie odpowiedniego stężenia i poprawne wietrzenie samochodu po zakończonym zabiegu odgrzybiania dają gwarancję zastosowania środka zabójczego dla mniejszych organizmów i jednocześnie całkowicie bezpiecznych dla człowieka.

Ozonowanie samochodu jest również zabiegiem pozwalającym usunąć nieprzyjemne zapachy z wnętrza samochodu. Dotyczy to nie tylko zapachu stęchlizny i pleśni. Bywa że chcemy się pozbyć również zapachu nikotyny, nietrafionych odświeżaczy powietrza albo zapachu lotnych związków organicznych (VOC) wszechobecnych w zupełnie nowych samochodach. Na ogół uważa się, że zapach ten ulega przewietrzeniu po upływie około 6 miesięcy normalnego używania samochodu. Ozonowanie może ten okres skrócić niemal do zera.

Dezynfekcja klimatyzacji samochodowej Kraków Harp

Recommended Posts