Nokian

Firma Nokian jest już bardzo rozpoznawalną marką opon na polskim rynku. Szczególnie ich produkty na sezon zimowy znalazły sobie wielu fanów. Wychodząc im naprzeciw Nokian do swojej oferty dodał kilka ciekawych bieżników, które są kontynuacją już istniejących propozycji.

Nokian WR D4

Do samochodów osobowych najbardziej znanymi bieżnikami tej firmy są Nokian WR A3 oraz WR D3. Na tegoroczną zimę doczekały się one następcy… jest to opona Nokian WR D4. Produkowana będzie w rozmiarach od 14” do aż 20”. Jak podają producenci opona ta w dalszym ciągu będzie się świetnie zachowywała na śniegu i na błocie pośniegowym. Nowością, jaką udało się uzyskać inżynierom z Fińskiej fabryki to NAJWYŻSZA klasa przyczepności na mokrej nawierzchni. W przypadku tej opony nie tylko bieżnik został poprawiony, zmieniona została też mieszanka gumowa z jakiej powstała opona. Jak podaje producent mieszanka zawiera naturalną gumę, silikę oraz olej rzepakowy, które to zapewniają miękkość nawet przy niskich temperaturach. Opona na pewno jest ciekawą propozycją, godną uwagi na zimę.

Nokian WR SUV 3

Jeżeli chodzi o samochody typu SUV to dobrym wyborem może być ulepszony bieżnik  WR SUV 3. Dostępny on będzie w rozmiarach od 15” do 21”. Ulepszenie bieżnika tej opony polega na zmianie mieszanki (taka jak w oponie WR D4). Dopracowano również  bok opony, przez to guma lepiej trzyma się w zakrętach, jest bardziej „chroniona” i dużo mniej podatna na uszkodzenia

Nokian WR C3

Jest też propozycja od Nokiana do samochodów dostawczych i nazywa się ona Nokian WR C3. Opony będą produkowane w rozmiarach od 14” do 17”. Jak podaje producent skupiono się tutaj na lekkości i zachowaniu opony w trudnych warunkach pogodowych. Bieżnik charakteryzuje się dużymi „klockami” co ułatwia odprowadzanie błota pośniegowego oraz jest ponacinany siatką lameli (co z kolei poprawia przyczepność i ruszanie na śniegu).

Wheatherproof oraz Wheatherproof C

Ostatnią propozycją, o której napiszę jest opona… całoroczna. Wheatherproof oraz Wheatherproof C (ta druga przeznaczona do samochodów dostawczych). Produkowana będzie w rozmiarach od 14” do 17”. Bieżnik tej opony jest zbudowany w taki sposób, żeby w zimie mógł „chwytać” śnieg natomiast latem zapewnia dobre odprowadzenie wody. Na oponie widnieje znak 3PMSF czyli tzw. śnieżynka. Oznacza to, że można się na tych oponach poruszać w krajach gdzie jest obowiązek jazdy na zimowych oponach.

I to tyle jeżeli chodzi o nowości tej marki. Na pewno godny zauważenia i wypróbowania jest ich Nokian WR D4, który może się okazać hitem tej zimy.

autor: Piotr Panek – specjalista ds. sprzedaży – Harp Kraków

Recommended Posts