Millers Oils

Najwyższej jakości, w pełni syntetyczny, energooszczędny olej silnikowy serii Millers Oils NANODRIVE Low Friction Technology – typu mid SAPS, o niskim współczynniku tarcia, do najnowszych silników benzynowych i Diesel. Idealny do użytku w silnikach Euro V.

Zastosowanie:

Idealny do silników benzynowych i Diesel spełniających normy czystości spalin Euro IV i Euro V, które wymagają oleju ACEA C3. Szczególnie polecany do silników samochodów takich jak Mercedes – Benz i BMW, w których olej silnikowy wymienia się w/g wskazań komputera oraz innych pojazdów, które wymagają oleju redukującego zużycie paliwa.

Dlaczego warto wybrać olej syntetyczny?

Oleje syntetyczne powstające na bazie polialfaolefiny uzyskiwanej w procesie syntezy chemicznej wykazują zdecydowanie wyjątkowe właściwości w porównaniu do olejów mineralnych, semisyntetycznych i syntetyków na hydrokraku.

Dobrej klasy syntetyczny olej silnikowy wytrzymuje obciążenia do 6 razy większe niż olej mineralny. Film olejowy w syntetyku jest wyjątkowo odporny na zerwanie lub utratę lepkości nawet w bardzo trudnych warunkach. Kolejną zaletą wysokiej jakości syntetyków jest wysoka odporność na utlenianie i możliwość zachowania stabilności termicznej. W praktyce oznacza to wyraźnie wydajniejszą pracę silnika, przy jednoczesnej maksymalnej ochronie części silnika.

Longlife – kolejne wymierne korzyści zarówno dla silnika, jak i dla portfela kierowcy.

Technologia Longlife nie tylko przedłuża żywotność oleju, ale przede wszystkim pozwala na zachowanie wysokich parametrów przez cały okres użytkowania. Zmiany temperatury, wilgotności, kontakt z tlenem powodują nieodwracalne zmiany w składzie oleju, starzenie się oleju, parowanie najlżejszych frakcji oleju. Zmiany te powodują, że normalny olej silnikowy przestaje spełniać należycie swoje funkcje po przejechaniu 10 000 km, a po 15 000 nadaje się wymiany. Longlife sprawia, że przez ten okres olej zachowuje swoje wysokie parametry, a proces starzenia daje się we znaki dopiero na poziomie 20 000 – 30 000 km.

Nanodrive – rozwiązanie problemu zimnego rozruchu

Według danych SAE (ang. Society of Automotive Engineers – Stowarzyszenie Inżynierów Motoryzacji) zimny rozruch powoduje do 80% zużycia silnika. W trakcie postoju samochodu olej silnikowy spływa do miski olejowej. Jego temperatura wyrównuje się z temperaturą otoczenia. Gdy odpalamy samochód w zimne dni, silnik pracuje bez smarowania, a więc z dużo większym oporem, do momentu, aż olej rozgrzeje się do odpowiedniej temperatury. By zmniejszyć opór, do cylindrów trafia zwiększona dawka paliwa. Olej silnikowy z technologią Nanodrive pozostawia powłokę zabezpieczającą na wszystkich częściach silnika, także w czasie postoju i bez względu na wysokość temperatury otoczenia.

Nonodrive to również doskonałe rozwiązanie dla samochodów używanych w sposób start-stop. Ta rewolucyjna technologia, nie tylko wymiernie zmniejsza zużycie paliwa, ale też pozwala na rzeczywiste przedłużenie żywotności silnika.

Olej silnikowy Millers Oils Energy Efficient EE Longlife C3 5w30 obniża koszty utrzymania samochodu poprzez:

  • maksymalne obniżenie zużycie paliwa oraz emisji szkodliwych substancji
  • ochronę silnika przed zużyciem, wydłużenie żywotności podzespołów.

Millers Oils ENERGY EFFICIENT to oleje wykorzystujące najnowsze osiągnięcia w nanotechnologii w celu redukcji tarcia, co ma wpływ na maksymalną żywotność podzespołów, niższe zużycie paliwa oraz wyższą moc. W olejach ENERGY EFFICIENT zaadaptowano formułę NANODRIVE, która sprawdziła się w serii wyczynowych olejów przeznaczonych do zastosowania w sportach motorowych.

 

Kilka słów o marce Millers Oils

Millers Oils to angielski producent środków smarnych. Firma powstała w 1887 roku i nadal jest niezależną firmą rodzinną. Siedziba firmy znajduje się w Bighouse w północnej Anglii. Produkty MIllers Olis są sprzedawane na wszystkich rynkach świata. Firma stawia na nieustanny rozwój i innowacyjność wprowadzanych na rynek produktów. Dostarcza oleje, smary, dodatki do paliw do samochodów osobowych, ciężarowych oraz przemysłowych dbając, by ich produkty nieustannie przewyższały jakością konkurencyjne produkty dostępne ryku. Wiele specjalistycznych produktów wykorzystuje i testuje motorsport i w drugą stronę, wiele produktów dedykowanych jako produkty specjalistyczne do motorsportu są o obecnie dostępne dla wszystkich samochodów. Millers Oils szyci się tym iż jako pierwsi wprowadzają nowe technologie np. jako pierwsi wprowadzili na rynek olej dedykowany wyłącznie do silników wysokoprężnych. Nanotechnologia zawitała do firmy w 2009 roku. Produkty wykorzystujące nanotechnologię otrzymały logo: Nanodrive.

WAŻNE: Tylko oryginalne oleje Millers Oils posiadają na butelce unikalny numer nadany przez producenta.

 Zamawiając olej w naszej firmie masz gwarancję zakupu  oryginalnego produktu.

autor: Michał Kalarus – specjalista ds. sprzedaży – Harp Kraków

Recommended Posts