Największe koncerny oponiarskie

Decydując się na zakup opon zawsze stajemy przed wyborem jaką markę wybrać. Prawie każdy z nas słyszał o oponach marki Michelin, czy GoodYear.

W poprzednim artykule przybliżyłem największych producentów opon i ich marki, ale oczywiście to nie wszystkie dostępne możliwości. 

Poza największą czwórką istnieje wiele mniejszych grup producenckich i producentów indywidualnych. Do najbardziej znanych należą włoskie Pirelli, japońskie Toyo i Yokohama, koreańskie Kumho i Hankook, a także holenderski Vredestein i fiński Nokian.

W ostatnim czasie na polski i europejski rynek wchodzi coraz więcej mniej znanych producentów, głównie z dalekiego wschodu, ale nie tylko.

Wśród marek, które w ostatnim czasie pojawiły się na rynku należy wspomnieć takich producentów jak japoński Falken, koreański Nexen czy też tajwański Federal. Oprócz tego coraz więcej chińskich producentów próbuje zagościć na naszym rynku.

Jak widać wybór opon może przyprawić o zawrót głowy, a należy pamiętać, że na rynku jest o wiele więcej marek, których opony możemy zakupić. Chcąc aby zakupione opony spełniły wszystkie oczekiwania stawiane przed nimi nie ma lepszego rozwiązania niż wizyta w profesjonalnym punkcie sprzedaży opon, gdzie odpowiednio wykwalifikowany sprzedawca pomoże dokonać właściwego wyboru.

Kończąc drugą część tego przewodnika po producentach opon nie można nie wspomnieć o największym na świecie producencie opon, duńskiej firmie LEGO, niestety opon tego akurat producenta nie wykorzystamy w prawdziwym samochodzie :]

 

autor: Radosław Sacha – specjalista ds sprzedaży – Harp Kraków

Recommended Posts