tel: (12) 423 55 55

Serwis opon Harp | Kraków Pl. Serkowskiego 5

Serwis Opon i Felg

Profesjonalny serwis

Serwis opon HARP działa nieprzerwanie od 1988 roku. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i nowoczesnym maszynom wykonujemy usługi na najwyższym poziomie.

Szczególnie polecamy skorzystanie z wyważania kół z Testem Drogowym, które oferujemy jako jeden z nielicznych serwisów w Polsce i Europie. Pozwala on na idealne wyważenie koła, eliminuje wibracje odczuwalne na kierownicy, a dzięki funkcji StraightTrack pozwala na pozbycie się efektu ściągania auta w bok występującego podczas szybkiej jazdy.

Telefoniczna rezerwacja terminu usługi: (12) 423 55 55


Ekspresowy serwis opon

Ekspresowy serwis opon

Czas wykonania standardowej usługi wymiany opon nie przekracza 25 min. (Zakładając, że nie wystąpią nieoczekiwane zdarzenia,jak np. konieczność prostowania felg aluminiowych lub naprawy defektu opony).

Szybkość i dokładność obsługi zapewniają wypracowane przez lata procedury serwisowe. Nad ich poprawnym wykonaniem czuwa system monitoringu przemysłowego. Obecnie nasz serwis dysponuje 5 stanowiskami – w tym jednym dla samochodów dostawczych i terenowych. Wszytko to daje nam gwarancję najwyższej jakości usługi w minimalnym potrzebnym czasie.

Mapa dojazdu:


Wyświetl większą mapę

Adres: Kraków – Podgórze, Pl. Serkowskiego 5. Wygodny dojazd od ul. Kalwaryjskiej

Polecane usługi:

Wyważanie kół z Testem Drogowym

Wyważanie kół z testem drogowym - serwisSerwis opon z wykorzystaniem wyważarek HUNTER GSP daje maksymalną gwarancję jakości usług. Wyważarka wyposażona jest w laserowy wskaźnik dokładnie pokazujący miejsce przytwierdzenia ciężarka. Podczas wyważania możemy przeprowadzić symulację warunków drogowych dzięki specjalnemu walcowi dociskającemu. Walec dociskając oponę mierzy jej sztywność oraz siły ściągające występujące na kole.

Żadna inna wyważarka nie potrafi zbierać i obrabiać tych danych. Po przetworzeniu informacji przez system wyważarka informuje nas o optymalnym ułożeniu opony względem obręczy – co pozwala na zneutralizowanie wibracji odczuwalnych na kierownicy podczas szybkiej jazdy. Źródłem tych wibracji jest najczęściej zmienna sztywność opony w różnych miejscach. Z tego też względu nie można ich usunąć podczas zwykłego wyważania.

Drugą zaletą Huntera jest mierzenie sił ściągających dla każdego z kół. Maszyna podpowie nam w jakiej kombinacji należy zamontować koła na samochodzie, aby zminimalizować ściąganie auta w bok. Do tej pory jedyną alternatywą było montowanie kół na samochodzie i testowanie różnych kombinacji podczas jazdy. Dzięki wyważarce Hunter mamy pewność, że zastosujemy optymalny wariant rozkładu sił.

Prostowanie felg

Prostowanie felgZe względu na jakość nawierzchni bardzo często podczas jazdy dochodzi do uszkodzenia felg. Nawet niewielkie uszkodzenie, czy wygięcie felgi skutkuje nierówną pracą koła odczuwalną w miarę zwiększania prędkości jazdy. Na szczęście większość z tych uszkodzeń można naprawić, bez konieczności wymiany felg.

W momencie wykrycia krzywej lub pękniętej felgi serwisant informuje Klienta o przewidywanym czasie i kosztach naprawy. Wiele drobnych uszkodzeń (najczęściej w felgach stalowych) można naprawić od razu, w czasie trwania usługi. Większe uszkodzenia wymagać będą odpowiednio dłuższego czasu naprawy. W przypadku widocznych uszkodzeń felgę możemy polakierować punktowo lub przeprowadzić pełne piaskowanie i lakierowanie całej obręczy.