tel: (12) 423 55 55

Mycie silnika

Najbezpieczniejszy sposób na umycie komory silnika.

Mycie silnika myjką parowąMycie silnika wykonujemy z wykorzystaniem pary suchej oraz specjalnych środków usuwających smołę i tłusty brud.

 

Myjnia parowa to najbezpieczniejsza forma mycia silnika, ponieważ:

  • technologia mycia suchą parą zapewnia minimalną ilość wilgoci,
  • odpowiednia temperatura i ciśnienie doskonale czyszczą tłusty brud (np. oleje),
  • używamy minimalnej ilości detergentów,
  • wszystkie detale czyszczone są ręcznie.

Sposób ten, mimo że bardziej czasochłonny, jest zdecydowanie najbezpieczniejszy dla silnika i układów elektrycznych.

 

Zabezpieczenie i konserwacja

Mycie silnika kończy się konserwacją elementów wymagających zabezpieczenia.
Celem konserwacji jest przedłużenie żywotności zabezpieczanych elementów, ochrona przed szybkim „łapaniem” brudu, a także poprawa wyglądu konserwowanych elementów i w rezultacie poprawa wyglądu i warunków pracy całego silnika.

Dlaczego myjemy silnik?

Mycie silnika parą suchą jest szybki i bezpiecznePo pierwsze dlatego, że komora silnika jest częścią samochodu i podobnie jak podwozie nie powinna zostać pominięta w pełnym procesie czyszczenia i zabezpieczenia samochodu (auto – detailingu).

Jednak poza względami estetycznymi są także praktyczne powody utrzymywania silnika w czystości.

Jeżeli przyjdzie nam otworzyć maskę, aby sprawdzić poziom oleju lub uzupełnić płyn do spryskiwaczy, dobrze byłoby, aby ta operacja nie wiązała się z brudzeniem rąk i ubrania.

Na czystym silniku od razu widać również wszelkie wycieki płynów lub oleju.
Silnik warto umyć przed wizytą w warsztacie tak, aby podczas rozbiórki brud na zewnętrznych elementach nie dostał się do środka układu.

Mycie silnika od góry

Usługa polega na wyczyszczeniu wszystkich elementów komory silnika, do których dostęp mamy przez otwartą maskę auta. W szczególności wszystkich elementów, których dotykać może kierowca lub mechanicy serwisowi np. bagnet poziomu oleju, korek wlewu oleju, korki wlewu płynów eksploatacyjnych itp. Następnie czyszczone są wszystkie dostępne części karoserii komory silnika oraz wszystkie elementy z tworzyw sztucznych (pokrywa silnika, osłona akumulatora itp.). Na koniec elementy plastikowe i gumowe zostają odpowiednio zabezpieczone. Zapobiega to ich ni)szczeniu na skutek wysokiej temperatury i zapobiega przywieraniu brudu.

auto-male auto-srednie auto-duze suv
30 minut 60 zł
60 zł 60 zł 70 zł

Cena usługi standardowej. W przypadku trudnych zabrudzeń indywidualna cena ustalana jest z Klientem przed wykonaniem usługi.

Mycie silnika od dołu

Samochód podniesiony zostaje na podnośniku kolumnowym. Mycie silnika odbywa się przy wykorzystaniu pary suchej oraz detergentów. W ten sposób jesteśmy w stanie bezpiecznie i szybko pozbyć się nawet zabrudzeń po wycieku oleju, a także brudu osadzającego się w trakcie jazdy. Mycie silnika od dołu polecamy wykonać szczególnie po okresie zimowym, aby dodatkowo pozbyć się pozostałości soli drogowej, piasku i żwiru. Często dostają się one do komory silnika nawet pomimo – na pierwszy rzut oka – szczelnych osłon pod silnikiem.

auto-male auto-srednie auto-duze suv
30 minut 70 zł 70 zł 70 zł 80 zł

Cena usługi standardowej. W przypadku trudnych zabrudzeń indywidualna cena ustalana jest z Klientem przed wykonaniem usługi.