tel: (12) 423 55 55

Mycie podwozia Kraków Pl. Serkowskiego 5

Mycie podwozia

Mycie podwozia przy pomocy pary

Ochrona przed kosztownymi naprawami.

Aby dokładnie umyć i zakonserwować wszystkie elementy podwozia, auto musi zostać umieszczone na podnośniku kolumnowym. Mycie podwozia wykonywane jest przy użyciu pary mokrej i suchej.

Para mokra pozwala dokładnie wypłukać brud, piasek i sól drogową z każdego zakamarka. Przy pomocy pary suchej można pozbyć się plam oleju i bardzo dokładnie wyczyścić wszystkie elementy zawieszenia.

Myjnia parowa używa minimalnej ilości detergentów. Dzięki temu możemy być spokojni o bezpieczeństwo gumowych elementów zawieszenia, czy układu wydechowego. Mycie odbywa się bez użycia środków żrących.

Mycie podwozia z wykorzystaniem myjni parowej jest bardzo dokładne, zachowując przy tym relatywnie krótki czas wykonania usługi. Mycie podwozia po sezonie zimowym wydłuża żywotność wielu podzespołów i zabezpiecza podwozie przed rdzewieniem.

Kiedy warto myć podwozie?

Podwozie należy umyć zawsze po sezonie zimowym.

Sól drogowa i inne środki chemiczne zawierające chlorki wapnia, czy potasu potrafią w krótkim czasie zniszczyć podwozie.
Szczególnie narażone na korozję są: układ wydechowy, nadkola i progi.

Resztki soli pozostające w zakamarkach, wewnętrznych częściach nadkoli niszczą podwozie również w lecie, jeśli po zimie nie zostaną wypłukane. Osad z soli dobrze widać po podniesieniu auta na podnośniku.

Z tego powodu bezwzględnie zaleca się umycie podwozia po sezonie zimowym.
Polecamy także mycie podwozia przed jesienią (wrzesień – październik).

Reasumując. Mycie podwozia przed zimą mają na celu przygotowanie samochodu do zimy i zabezpieczenie elementów podwozia przed korozją. Natomiast wiosenne mycie podwozia ma na celu usunięcie resztek soli  i błota. Istotne jest wobec tego dokładne mycie wszystkich elementów i trudno dostępnych zakamarków.

 Mycie podwozia

auto-male auto-srednie auto-duze suv
30 minut 70 zł 95 zł 105 zł 140 zł